Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

BBC zwolniło najlepiej opłacanego nadawcę Gary’ego Linekera za posty na Twitterze

Walker powiedział, że Lineker odpowiedział mu, że BBC „powiedziało mi, że powinienem się wycofać”.

Więc Gary Lineker chce dalej aplikować Mecz dnia W Channel 5, gdzie pracuje, Walker powiedział: „Nie przeprasza za to, co powiedział, ale powiedział, że to decyzja BBC, aby zmusić go do nieprezentowania programu w tej chwili”.

W solidarności z Linekerem, Alanem Shearerem i Ianem Wrightem – byłymi angielskimi piłkarzami, którzy pracują jako analitycy Mecz dnia – Na Twitterze powiedzieli, że nie pojawią się w programie w ten weekend.

Po tym, jak kolejni koledzy z BBC, tacy jak byli piłkarze Alex Scott, Jermaine Jenas i Micah Richards, powiedzieli, że nie mają ochoty pracować nad Mecz dnia Z powodu leczenia Linekera BBC podjęło decyzję o zmianie formatu programu.

„Niektórzy z naszych krytyków powiedzieli, że nie chcą pojawiać się w programie, podczas gdy my staramy się rozwiązać sytuację z Garym” – powiedział BBC.

„Rozumiemy ich stanowisko i zdecydowaliśmy, że program skupi się na akcji meczowej bez prezentacji lub dyskusji w studiu”.

Byli wielcy Anglicy, Alan Shearer i Gary Lineker, pojawią się w meczu dnia w ten weekend.kredyt:AP

Brytyjscy konserwatywni prawodawcy wezwali BBC do zdyscyplinowania Linekera, najlepiej opłacanej gwiazdy sieci, która w zeszłym roku zarobiła 1,35 miliona funtów (2,7 miliona dolarów), za stwierdzenie, że rządowy plan zatrzymania i deportacji migrantów przybywających łodzią jest „bardzo surowa polityka skierowana do najsłabszych, z językiem podobnym do tego, jakim posługiwali się Niemcy w latach 30.

Rząd nazwał porównanie Linkera z nazizmem nieodpowiednim i niedopuszczalnym, a niektórzy posłowie stwierdzili, że powinien zostać wydalony.

62-letni Lineker był znanym nazwiskiem w Wielkiej Brytanii, zanim został sprawnym i kompetentnym prezenterem programów sportowych w BBC i innych nadawców. Był królem strzelców mistrzostw świata w 1986 roku, a swoją międzynarodową karierę zakończył z 48 golami w 80 meczach dla Anglii.

READ  Tajwan kupuje rum, obiecuje inwestycje na Litwie pod presją Chin

Jego kariera klubowa obejmowała występy w Barcelonie, Tottenhamie, Evertonie i Leicester.

Gary Lineker (z lewej) był kapitanem drużyny Tottenham Hotspur, która zdobyła Puchar Anglii w 1991 roku.

Gary Lineker (z lewej) był kapitanem drużyny Tottenham Hotspur, która zdobyła Puchar Anglii w 1991 roku.kredyt:AP

BBC, która jest finansowana z opłat abonamentowych płaconych przez wszystkie gospodarstwa domowe posiadające telewizję, ma obowiązek być bezstronna, a personelowi informacyjnemu zabrania się wyrażania swoich poglądów politycznych. Jako wolny strzelec, który nie pracuje w wiadomościach ani sprawach bieżących, Lineker nie jest związany tymi samymi zasadami i często zagłębia się w politykę i kwestie praw człowieka za pośrednictwem swoich tweetów.

Bezstronność BBC została ostatnio poddana kontroli w związku z doniesieniami, że jej przewodniczący, Richard Sharpe – darczyńca torysów – pomógł zorganizować pożyczkę dla ówczesnego premiera Borisa Johnsona w 2021 r., na kilka tygodni przed powołaniem go do pracy w BBC na zalecenie rządu.

Opad nastąpił, gdy Sunak i Emmanuel Macron zgodzili się zacieśnić więzi wojskowe między swoimi krajami i zintensyfikować wysiłki, aby uniemożliwić migrantom przekraczanie kanału La Manche, na szczycie, który sygnalizował poprawę stosunków po latach zimnej pogody spowodowanej wyjściem Wielkiej Brytanii z Europy Unia.

Sunak udał się do Paryża w ramach starań o naprawę stosunków z Francją i innymi członkami Unii Europejskiej w następstwie napięć wywołanych wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Na przyjaznej wspólnej konferencji prasowej Sunak powiedział, że jego spotkanie z Macronem, pierwszy francusko-brytyjski szczyt od 2018 r., oznaczało „nowy początek, odnowione porozumienie”.

Była to również okazja do poinformowania Partii Konserwatywnej Sunaka i brytyjskich wyborców, że rząd robi postępy w realizacji obietnicy powstrzymania migrantów przed dotarciem do Wielkiej Brytanii na małych łodziach.

Wielka Brytania zgodziła się zapłacić Francji ponad 500 milionów euro (810 milionów dolarów) w ciągu najbliższych trzech lat za działania obejmujące ośrodek przetrzymywania migrantów w północnej Francji, wspólne stanowisko dowodzenia, więcej patroli francuskiego wybrzeża za pomocą dronów i dodatkowych 500 francuskich policjantów . oficerowie.

READ  Derek Chauvin może zostać skazany na dłuższy wyrok za zabicie George'a Floyda po tym, jak amerykański sędzia orzekł, że było to `` szczególnie surowe ''

AP, Reuters