Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowozelandczycy ostrzegają, że „planują” Covid przed Bożym Narodzeniem Nowa Zelandia

Wybitny epidemiolog ostrzegł, że Nowozelandczycy, którym udało się uniknąć kontaktu z Covid-19, powinni przygotować się na to do świąt Bożego Narodzenia, ponieważ kraj zwiększa wypuszczanie szczepionek.

W poniedziałek premier Jacinda Ardern zapowiedziała, że ​​wkrótce zostanie wdrożona ambitna strategia eliminacyjna wycofać się Wraz ze wzrostem wskaźników szczepień. Ten ruch spowodował, że niektóre Ostrzeżenie wśród ekspertów, który ostrzegł, że każda zmiana strategii i rozluźnienie ograniczeń w miarę spadku liczby szczepień może nieproporcjonalnie wpłynąć na społeczności narażone na wirusa, w tym Maorysów i Pasifika.

Kraj zgłosił 29 nowych przypadków wariantu delta w społeczności w czwartek, co daje całkowitą liczbę w ostatnim wybuchu do 1448. Pięć przypadków w czwartek znajduje się w Waikato, obszarze na południe od granicy z Auckland, a pozostałe w Auckland.

Nieco ponad 77% Nowozelandczyków w wieku powyżej 12 lat otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a 49% było w pełni zaszczepionych.

„Myślę, że wszyscy Nowozelandczycy powinni zaplanować ten wirus w ciągu najbliższych kilku miesięcy i odpowiednio postępować” – powiedział w czwartek RNZ epidemiolog Michael Baker.

Nadszedł czas, aby to zwalczyć, a najlepszym sposobem na to jest szczepienie, dodał Baker.

W czwartek rząd zachęcał ludzi do skrócenia czasu między dawkami szczepionek do trzech tygodni zamiast zalecanych wcześniej sześciu tygodni, co według Bakera było właściwym posunięciem.

„Na przykład, jeśli dostaniesz pierwszą dawkę w przyszłym tygodniu, drugą dostaniesz trzy tygodnie później na początku listopada i będziesz całkowicie chroniony do połowy listopada, więc myślę, że to jest to, co ludzie powinni Planujesz to zrobić, a problem polega na tym, że jeśli masz sześciotygodniową przerwę między dwiema dawkami, to naprawdę przesuwa tę ochronę do grudnia, a niektórzy ludzie mogą nie zauważyć tego punktu.

W środę minister odpowiedzi na Covid-19, Chris Hepkins, ogłosił dalsze środki mające na celu zwiększenie wskaźników szczepień, w tym narodowy dzień akcji „Super Sobotę” 16 października.

„Tego dnia będziemy mieć otwarte kliniki szczepień przez cały dzień i do wieczora, tak jak w dniu wyborów, będziemy prosić wszystkich naszych przywódców obywatelskich i politycznych o wkład w duży wysiłek, aby wydostać ludzi”.

Społeczności i ośrodki zdrowia wymyślają innowacyjne rozwiązania ułatwiające płacenie, w tym Centrum Szczepień w Auckland, które odniesie sukces Całą noc w ten weekend.

Centrum Szczepień Tamaki, prowadzone przez Ngati Watwa Araki, plemię Maorysów w Auckland Central, zostanie otwarte o 8 rano w piątek i będzie kontynuować szczepienie do 6:30 w sobotę, z skoordynowanymi uderzeniami w piątek wieczorem i personelem prowadzącym grilla.

Centrum ma na celu dotarcie do osób, które mają problemy z zaszczepieniem się w ciągu dnia, w tym do tych, którzy pracują na nocnej zmianie.

Tymczasem nauczyciele w Auckland mają: Powiedział RNZ Są bardzo zaniepokojeni możliwością ponownego otwarcia szkół 18 października, po wakacjach szkolnych.

Wiceprezes Stowarzyszenia Nauczycieli Szkoły Podstawowej w Auckland, Paul Stevens, powiedział, że nie był z tego zadowolony, gdy nadal występowała transmisja Covid-19 przez społeczność.

Powiedział, że rząd zasadniczo prosił szkoły, aby działały na poziomie alarmowym 2, podczas gdy reszta Auckland działała na poziomie 3, powiedział.

„18 października zbliża się naprawdę szybko i myślę, że najważniejszą rzeczą, jaką teraz odczuwają nauczyciele, jest strach przed niepewnością, jak to będzie wyglądać, gdy wrócimy”.

Hepkins, który jest również sekretarzem ds. edukacji, powiedział, że gabinet będzie głosował w poniedziałek, aby szczepionki przeciwko Covid-19 były obowiązkowe dla nauczycieli.

READ  W cieniu Trumpa: David Drucker recenzuje republikańskich biegaczy i jeźdźców z 2024 r. | książki