Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowy Jork nakazuje szczepienie wirusów w restauracjach, salach gimnastycznych i miejscach rozrywki

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił, że Nowy Jork wymaga dowodu szczepienia przeciwko Covid-19, aby wejść do niektórych wewnętrznych firm – w tym do wszystkich zamkniętych restauracji, lokali rozrywkowych i siłowni.

„Nadszedł czas, aby ludzie widzieli szczepienia jako niezbędne do dobrego, pełnego i zdrowego życia” – powiedział de Blasio podczas codziennej konferencji prasowej. Poczta w Nowym Jorku raporty.

„To bardzo ważne, ponieważ wiemy, że zachęci to do większej liczby szczepień”.

Program, który de Blasio nazwał „kluczem do wejścia do Nowego Jorku”, czyni Nowy Jork pierwszym dużym amerykańskim miastem, które ustanowiło taki mandat, i oznacza, zdaniem burmistrza, znaczną eskalację wysiłków miasta na rzecz ograniczenia ostatni wzrost liczby przypadków Covid-19 kierowany przez zmienną Delta i zostanie uruchomiony 16 sierpnia.

„Będzie to wymagać szczepień pracowników i klientów w restauracjach wewnętrznych, obiektach fitness w pomieszczeniach i obiektach rekreacyjnych” – powiedział. „Jedynym sposobem, aby zająć się tymi firmami w domu, są szczepienia”.

„Jeśli chcesz w pełni uczestniczyć w społeczeństwie, powinieneś się zaszczepić” – dodał de Blasio.

De Blasio powiedział, że aplikacja rozpocznie się 13 września, po kampanii reklamowej w służbie publicznej. Wszystkim bez strzału zostanie odmówiony wstęp.

„Jeżeli mamy zamiar zatrzymać zmienną delta, nadszedł czas” – powiedział burmistrz. “To będzie jasne, czy chcesz cieszyć się wszystkim fajnym tego lata w Nowym Jorku? Idź się zaszczepić”.

Program jest wzorowany na programach paszportów szczepionkowych, które zostały wprowadzone we Francji i innych krajach europejskich, powiedzieli urzędnicy.

De Blasio powiedział, że szczegóły polityki zostaną sfinalizowane do 16 sierpnia.

Nowojorczycy będą musieli okazać albo stanową „Excelsior Card”, nową miejską kartę szczepień, albo papierową kartę szczepionek CDC, jako dowód szczepienia, powiedzieli urzędnicy. Poczta w Nowym Jorku.

W przeciwieństwie do nowo wydanych przepisów dotyczących pracowników miejskich, osoby, które nie zostały zaszczepione, nie będą miały możliwości otrzymania testu na Covid-19, podały źródła kierownictwa. Źródła podały, że ograniczenia nie będą miały zastosowania do posiłków na świeżym powietrzu.

READ  Nowy wyrok dla Jimmy'ego Lai z Hongkongu w związku z protestami demokracji | China News

W ostatnich dniach pan de Blasio wielokrotnie podnosił możliwość zaostrzenia ograniczeń i wymagań dotyczących szczepień. Pod koniec lipca nakazał, aby wszyscy pracownicy publicznej służby zdrowia mieli swoje szczepionki lub cotygodniowe testy na koronawirusa – a następnie rozszerzył wymóg, aby objąć całą siłę roboczą miasta.

„Musimy potrząsnąć ludźmi w tym momencie i powiedzieć:„ Chodź teraz. Próbowaliśmy dobrowolnie. Nie moglibyśmy być bardziej mili i współczujący. Bezpłatne testy, gdziekolwiek się nie zwrócisz, zachęty, przyjacielskie i ciepłe uściski. „Faza wolontariatu się skończyła” – powiedział de Blasio w zeszłym tygodniu w MSNBC. Jedyny sposób na ochronę naszych ludzi”.

Występując w CNN, burmistrz zostawił otwarte drzwi, aby wkrótce wprowadzić wymagania dotyczące szczepień, aby wejść do miejskich barów i restauracji.

„Biorąc pod uwagę wszystko, czego się uczymy, wszystkie opcje są na stole” – powiedział w piątek. „Wciąż powtarzam, że wspinamy się po drabinie pod względem coraz większej liczby mandatów”.

W poniedziałek burmistrz zasugerował, że Wielkie Jabłko zmierza w kierunku „rzeczywistości”, w której osobom, które nie zostaną zaszczepione, odmawia się wjazdu do pewnych miejsc.

“Coraz bardziej pojawi się rzeczywistość, w której, jeśli zostaniesz zaszczepiony, otworzy się przed tobą świat możliwości. De Blasio powiedział podczas swojej wirtualnej konferencji prasowej, kiedy ogłosił, że miasto będzie zatrudniać tylko zaszczepionych pracowników i doradzał wszystkim nowym Yorkerzy noszą maski, jeśli nie zostaliście zaszczepieni.W pomieszczeniach i ogólnie.

„Mówię to, aby powiedzieć, idź się zaszczepić, abyś mógł w pełni uczestniczyć w życiu tego miasta, ponieważ tam są rzeczy”.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się w Poczta w Nowym Jorku Jest reprodukowany tutaj za zgodą