Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowy Lenovo ThinkBook Plus obraca się, aby przełączać ekrany

Lenovo został użyty Linia ThinkBooków Biznesowe laptopy od lat są swoistym placem zabaw dla niektórych jej szalonych pomysłów. Na przykład na niedawnych targach CES ultraszeroki 17-calowy ThinkBook Plus oprócz głównego ekranu 3K miał 8-calowy wyświetlacz LCD na górze klawiatury. Na targach CES 2023 Lenovo nie tylko kontynuuje eksperymenty z nowymi koncepcjami wieloekranowymi za pomocą najnowszego ThinkBooka Plus, ale także prezentuje coś w rodzaju modułowej koncepcji akcesoriów za pomocą ThinkBooka 16P.

Nowy ThinkBook Plus jest powtórzeniem wersji, którą Lenovo pokazało nam w 2020 roku, która była tylko laptopem z elektronicznym ekranem atramentowym wbudowanym w pokrywę. Tegoroczny model wykorzystuje tradycyjny zawias z klapką i zamienia go w słupek, który znajduje się pośrodku zawiasu. Pozwala to obrócić ekran jedną ręką i przełączać między 13,3-calowym wyświetlaczem OLED o rozdzielczości 2,8K a 12-calowym podświetlanym panelem e-ink na górnej pokrywie. Lenovo zaktualizowało również w tym roku kolorowy wyświetlacz e-ink do częstotliwości odświeżania 12 Hz. Dzięki temu ThinkBook Plus Twist może wyświetlać interfejs Windows po obu stronach, a system będzie przełączał ekrany podczas obracania. Oba panele obsługują również wprowadzanie piórem, dzięki czemu możesz z łatwością robić notatki.

Format twist nie jest nowy dla Lenovo, ponieważ eksperymentowano już z podobnymi stylami z tabletem ThinkPad X41 w 2005 r. i ThinkPad Twist w 2012 r. Czy jest to etui na laptopa z dwoma ekranami? wstrząsający. Jestem umiarkowanie zaniepokojony możliwością pęknięcia w tym formacie, biorąc pod uwagę, że będziesz trzymać moduł kamery dość mocno, stosując niezbyt minimalną siłę, aby obrócić ekran. Chociaż nie odczułem żadnych uszkodzeń podczas mojego czasu z jednostkami demonstracyjnymi, nie wiem, jak długo to wytrzyma przy częstym użytkowaniu w czasie.

Chociaż trochę mniej rzuca się w oczy, tak naprawdę bardziej intryguje mnie ThinkBook 16P. Jest to czwarta generacja największego i najbardziej zaawansowanego urządzenia Lenovo, aw zamian ma kilka wyjątkowych specyfikacji. Będzie zasilany przez procesor Intel Core i9 13. generacji, najnowsze procesory graficzne z serii RTX 40 firmy NVIDIA. Chociaż ma tylko jeden wyświetlacz, ThinkBook 16P można skonfigurować z wyświetlaczem IPS o rozdzielczości do 3,2 tys., pracującym z częstotliwością 120 Hz. Jest tu również zaktualizowana klawiatura, która oferuje 1,5 mm podróży, co czyni ją jedną z najgłębszych w ofercie Lenovo.

READ  WoW Classic Lead protestuje Opublikowano politykę klasyfikacji personelu Activision Blizzard

Najbardziej interesującą rzeczą w 16P jest nowe magnetyczne złącze pogo-pin na górze złącza (za kamerą internetową). Dzięki temu możesz wybrać jeden z nowych przystawek, które Lenovo zbudowało dla tego urządzenia, i dodać dodatkowe możliwości do urządzenia. Firma nazywa ten system Magic Bay i stworzyła trzy początkowe akcesoria Magic Bay: kamerę internetową 4K, pakiet LTE i lampkę do selfie. Ten ostatni jest moim ulubionym nie tylko dlatego, że jestem bezwstydnym narcyzem, ale także dlatego, że ma pojemnościowy czujnik dotykowy po prawej stronie, który pozwala przełączać poziomy jasności. Do tego Lenovo planuje sprzedać to udogodnienie za jedyne 20 dolarów.

Tymczasem moduł kamery internetowej 4K znajduje się na obrotowym zawiasie, dzięki czemu możesz jednocześnie robić zdjęcia sobie i osobom stojącym przed Tobą podczas tej samej rozmowy. Lenovo zaprojektowało również oprogramowanie, które może integrować kanały z podłączonych i wbudowanych kamer internetowych, co powinno poprawić sposób patrzenia na rozmowy przez Zoom (i inne aplikacje). Wreszcie, rozszerzenie LTE zapewnia – jak się domyślacie – łączność komórkową z laptopem. Na spodzie znajduje się złącze USB-C, które pozwala używać go jako przewodowego hotspotu dla innego urządzenia w tym samym czasie, jeśli chcesz.

ThinkBook Plus Twist będzie dostępny w cenie 1650 USD w czerwcu, a 16P zaczyna się od 1350 USD i pojawi się w maju. Obejrzyj powyższy film, aby lepiej przyjrzeć się nowemu sprzętowi i bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami z targów CES 2023.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.