Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Google Chrome ma przestać działać dla milionów w przyszłym tygodniu

Miliony użytkowników Microsoftu Starsze wersje systemu Windows 7, 8 lub 8.1 nadal działają nie będziesz w stanie korzystać z Google Chrome Od przyszłego tygodnia, kiedy internetowy gigant zrezygnuje ze wsparcia dla swoich systemów operacyjnych.

Ten ruch jest zgodny z Najnowsza wersja Chrome od Googlepierwsza wersja wymagająca systemu Windows 10 lub nowszego.

Gdy Google Chrome wypuszcza wersję 110 7 lutego, pozostawia w tyle wersję 109 — ostatnią przeglądarkę Chrome obsługującą starsze wersje systemu Windows.

Oglądaj najnowsze wiadomości na Channel 7 lub transmituj za darmo na 7plus >>

Połączenie między Chrome a starszymi wersjami systemu Windows zostanie przerwane 10 stycznia – dotyczy to milionów ludzi, w tym ponad 20 000 czytelników 7NEWS.com.au.

Aby nadal otrzymywać nowe wersje Chrome, użytkownicy będą musieli uaktualnić system do Windows 10.

Google powiedział, że jego wsparcie „zakończyło się” i zachęcił użytkowników do „migracji do obsługiwanej wersji systemu Windows, aby mieć pewność, że nadal będziesz otrzymywać najnowsze aktualizacje zabezpieczeń i funkcje Chrome”.

Aby nadal otrzymywać przyszłe wersje Chrome, musisz upewnić się, że na urządzeniu działa system Windows 10 lub nowszy. Jest to zgodne z końcem wsparcia firmy Microsoft dla ESU systemu Windows 7 i Windows 8.1 jest rozszerzony Wsparcie 10 stycznia 2023 r.”

dekada wsparcia

Microsoft – firma stojąca za Windowsem – wycofała wsparcie dla poprzedniej wersji systemu operacyjnego trzy lata temu.

Kiedy system Windows 7 został wydany w 2009 roku, Microsoft obiecał 10 lat wsparcia dla systemu — okres, który zakończył się w 2020 roku.

„Microsoft zaprzestał wsparcia dla systemu Windows 7, abyśmy mogli skoncentrować nasze inwestycje na wspieraniu najnowszych technologii i wspaniałych nowych doświadczeń” — powiedział wówczas Microsoft.

Po zaprzestaniu wsparcia użytkownicy systemu Windows 7 nie będą już otrzymywać aktualizacji zabezpieczeń, aktualizacji oprogramowania ani pomocy technicznej, przez co urządzenia będą podatne na zagrożenia bezpieczeństwa.

READ  Twitter wkrótce umożliwi użytkownikom logowanie się za pomocą konta Google

Wsparcie dla systemu Windows 8 zakończyło się 12 stycznia 2016 r., a wsparcie dla systemu Windows 8.1 również zakończy się 10 stycznia 2023 r.

Jeśli chcesz zobaczyć tę zawartość, dostosuj się .

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak używamy plików cookie, zobacz Przewodnik po plikach cookie.