Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowy monitor do gier Corsair zmienia się z płaskiego na zakrzywiony jednym ruchem

Ponieważ niesamowity jest widok, jak ekran zgina się, a nawet składa na pół bez żadnych uszkodzeń, nie odkryliśmy jeszcze idealnego przypadku użycia dla elastycznych ekranów OLED. Corsair zmienia technologię dzięki swojej nowej Monitor do gier Xeneon Flex co pozwala użytkownikom zginać się z każdej strony, aby stworzyć bardziej wciągające wrażenia wizualne.

Xeneon Flex Nie całkiem nowy pomysł. Na targach CES 2021 firma LG miała na swoim stoisku podobny prototyp, który wyposażony jest w elastyczny 48-calowy panel OLED, który po naciśnięciu przycisku powoli zmienia się z całkowicie płaskiego ekranu w ładniejszy zakrzywiony ekran, który wypełnia widzenie peryferyjne gracza. Ale jak w przypadku większości prototypów, demo LG było nieskuteczne. Wykorzystuje również zautomatyzowany mechanizm do delikatnego zginania i luzowania ekranu.

Silniki zwiększają koszty i coś, co może się zepsuć, w elektronice użytkowej. W przypadku Xeneon Flex Corsair zastąpił go parą wyskakujących pokręteł po obu stronach wyświetlacza. Aby wprowadzić delikatną krzywiznę, po prostu przytrzymuj je i wysuwaj, a następnie zrób odwrotnie, aby ponownie spłaszczyć deskę. Możesz także stworzyć inny poziom krzywizny z każdej strony, co nie ma realnych praktycznych korzyści, ale dobrze jest wiedzieć, że jest to opcja. wolność!

45-calowy panel W-OLED Xeneon Flex firmy LG ma proporcje 21:9, co przekłada się na rozdzielczość 3440 x 1440 pikseli z częstotliwością odświeżania do 240 Hz i jest w pełni zgodny ze standardami synchronizacji adaptacyjnej Nvidia G-Sync i AMD FreeSync Premium . Szczytowa jasność wynosi 1000 nitów, współczynnik kontrastu 1 350 000:1 i wiele dobrze wyposażonych portów łączności z tyłu wyświetlacza i dostępnych z przodu. Jedyne, czego nie wiemy, to ceny i dostępność, w zależności od tego, które z nich Pirackie obietnice zostaną udostępnione przed końcem roku.