Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowy środek terapeutyczny może być skuteczny w leczeniu nowotworów z określonymi mutacjami genetycznymi

Według artykułu opublikowanego w czasopiśmie Mount Sinai naukowcy z Mount Sinai opracowali środek terapeutyczny, który jest wysoce skuteczny in vitro poprzez zakłócanie biologicznego szlaku, który pomaga przetrwać rakowi. Odkrycie raka, czasopismo American Association for Cancer Research, w lipcu.

Leczenie polega na skonstruowanej cząsteczce, zwanej MS21, która powoduje degradację AKT, enzymu nadmiernie aktywnego w wielu typach raka. Badanie to dostarczyło dowodów na to, że farmakokinetyczna AKT jest realną metodą leczenia nowotworów z mutacjami w określonych genach.

AKT to onkogenny gen, który koduje enzym, który jest często nieprawidłowo aktywowany w komórkach rakowych w celu stymulowania wzrostu guza. Degradacja AKT odwraca te procesy i hamuje wzrost guza.

„Nasze badanie kładzie solidne podstawy do opracowania klinicznego rozwiązania AKT do leczenia ludzkich nowotworów z określonymi mutacjami genetycznymi” – powiedział dr Ramon Parsons, dyrektor Tisch Cancer Institute i Ward Coleman’s Chair in Cancer Research. Kierownik Katedry Onkologii w Icahn School of Medicine na górze Synaj. „Badanie 44 000 przypadków raka u ludzi wykazało, że 19 procent guzów miało co najmniej jedną z tych mutacji, co wskazuje, że znaczna liczba pacjentów z rakiem może skorzystać z leczenia roztworem AKT, takim jak MS21”.

MS21 został przetestowany na ludzkich liniach komórkowych pochodzących z raka, które są modelami wykorzystywanymi w laboratoriach do badania skuteczności leczenia raka. Mount Sinai zamierza opracować MS21 z partnerem branżowym, aby otworzyć badania kliniczne dla pacjentów.

Przełożenie tych odkryć na skuteczne terapie przeciwnowotworowe dla pacjentów ma wysoki priorytet, ponieważ wywołane przez nowotwór mutacje i szlaki, które ustaliliśmy w tym badaniu, są najczęstszymi aktywnymi szlakami w ludzkim raku, ale ten wysiłek okazał się szczególnie trudny. Nie możemy się doczekać możliwości przekształcenia tej molekuły w terapię gotową do przebadania w badaniach klinicznych”.

Jian Jin, Ph.D., Mount Sinai Profesor Odkryć Terapeutycznych i Dyrektor Centrum Odkryć Terapeutycznych Mount Sinai w Icahn Mount Sinai