Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowy zegarek Apple Watch i iPhone 14 wykrywają wypadki samochodowe i wzywają pomoc

Nowy zegarek Apple Watch i iPhone 14 wykrywają wypadki samochodowe i wzywają pomoc

W ramach posunięcia, które może uratować życie, Apple wprowadził nową funkcję wykrywania usterek na swoich urządzeniach, która niezależnie wykrywa wypadki samochodowe i wzywa służby ratunkowe.


Amerykański gigant technologiczny Apple zaprezentowało swoje najnowsze produkty W nocnym wydarzeniu, wraz z Nowe funkcje z możliwością ratowania życia.

wszyscy iPhone 14 Formularze wraz z Apple Watch Series 8, Otrzymali możliwość rozpoznania, kiedy użytkownik miał wypadek samochodowy – i mogli zadzwonić pod numer 000 w ich imieniu.

Nowy akcelerometr G-Force w iPhonie 14 i Apple Watch może wykryć awarie do 256 gigabajtów — wystarczająco dużo, biorąc pod uwagę, że światowy rekord Guinnessa dla największej przeciążenia przeciążonego przez człowieka wynosi 214 gigabajtów, ustanowiony w 2003 roku. kierowca wyścigowy IndyCar ulega wypadkowi podczas jazdy z prędkością 354 km/h.Żyroskop trójosiowy monitoruje również „dramatyczne zmiany w orientacji pojazdu”, podczas gdy wewnętrzny barometr może wykryć, kiedy poduszki powietrzne są wyzwalane z powodu nagłej zmiany ciśnienia powietrza w kabinie pojazdu.

Apple twierdzi również, że mikrofon monitoruje „maksymalne poziomy dźwięku”, które występują podczas kolizji, podczas gdy GPS może identyfikować nagłe zmiany prędkości.

Jeśli telefon lub zegarek znajduje się w zasięgu zasięgu telefonu komórkowego lub w sieci Wi-Fi, połączenie zostanie wykonane pod numer 000, informując służby ratunkowe o jego lokalizacji, zanim powiadomi kontakty alarmowe zapisane w urządzeniu.Firma twierdzi, że do opracowania tej funkcji wykorzystała milion godzin rzeczywistych danych dotyczących jazdy i zderzeń, a następnie przetestowała ją, przeprowadzając testy zderzeń czołowych, tylnych, bocznych i dachowania w warunkach laboratoryjnych.

Ta funkcja będzie jednak dostępna tylko w Ameryce Północnej od listopada 2022 r. i nie wiadomo jeszcze, czy zostanie wdrożona w Australii.Ben Zakaria

Ben Zakaria jest pisarzem motoryzacyjnym i dziennikarzem z Melbourne, który pracuje w branży motoryzacyjnej od ponad 15 lat. Ben był byłym kierowcą ciężarówki Interstate i ukończył studia MBA w dziedzinie finansów na początku 2021 roku. Jest uważany za eksperta w zakresie inwestowania w klasyczne samochody.

Przeczytaj więcej o Benie Zakarii LinkIkona