Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NVIDIA może wypuścić GPU Hopper zamiast Ady Lovelace, aby pokonać RDNA 3

Co za sposób na spędzenie weekendu – plotki o super GPU o architekturach NVIDIA i AMD od Ady Lovelace, Hoppera i RDNA 3. Mamy więcej wiadomości na temat NVIDIA…Ważne wiadomości…

Według przeciekacza Kopite7kimi, nVIDIA nie może dojść do punktu ze swoim gwintowanym projektem na Ada Lovelace, aby pokonać architekturę nowej generacji RDNA 3 AMD, wtedy firma wdroży architekturę Hopper GPU. Mogliśmy zobaczyć flagowy procesor graficzny oparty na GH202, napędzający następną generację GeForce RTX 4080, RTX 4080 Ti lub RTX 4090.

Będzie to dodatek do GPU AD102, który jest architekturą Ada Lovelace – która ma zasilać serię GeForce RTX 40. Niedawno pojawiły się pogłoski, że architektura GPU nowej generacji Ada Lovelace będzie zasilać konsolę Super Switch nowej generacji firmy Nintendo, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć w nadchodzących miesiącach i więcej w 2022 roku.

Zobacz galerię – 2 zdjęcia

Po pierwsze, jeśli nie wiecie, o czym mówię powyżej z „monolitycznym” GPU… to jest jednostka monolityczna – jak w dużym pojedynczym GPU. Jest to sprzeczne z projektem Multi-Chip Module (MCM), z którego będzie korzystała nowa architektura GPU Hopper firmy NVIDIA, podobnie jak technologia układów AMD w architekturze procesora Zen (Ryzen, Threadripper i EPYC).

AMD jest gotowe na znaczną poprawę dzięki architekturze RDNA 3 nowej generacji, tak bardzo, że AMD może wygrać w oszałamiającej wydajności. Jeśli tak jest, nVIDIA może być zmuszona do wyeliminowania Hoppera z rynku, jeśli jednostronne podejście z Adą Lovelace nie jest wystarczająco dobre.

Kolejne 12-18 miesięcy (i więcej) na rynku GPU będzie naprawdę zabawne i nawet nie mówimy o tym, by Intel wkroczył do gry.

Więcej zawartości NVIDIA Ada Lovelace + Hopper GPU: