Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Apple Music na Androida z obsługą dźwięku przestrzennego

(Podpis pod zdjęciem: Chesnot/Getty Images)

Jabłko zaktualizowany Aplikacja towarzysząca na Androida dla platformy streamingowej Apple Music z obsługą dźwięku przestrzennego, bezstratnego dźwięku i innych funkcji, która zadebiutowała na urządzeniach własnych w czerwcu. Ale jest pewien haczyk: Spatial Audio działa tylko na telefonach z Androidem, które są kompatybilne z Dolby Atmos.

To wymaganie ma sens — Apple dał jasno do zrozumienia, że ​​Spatial Audio opiera się na Dolby Atmos od czasu ogłoszenia tej funkcji w maju. To nie tylko przeszkoda dla wielu klientów Apple, ponieważ w zasadzie wszystkie nowoczesne produkty firmy obsługują technologię.

Smartfony z Androidem nie muszą zawierać obsługi Dolby Atmos, więc nie ma gwarancji, że użytkownicy Apple Music na tej platformie będą mieli dostęp do Spatial Audio. Jabłko Powiedzieć Abonenci powinni „skontaktować się z producentem urządzenia”, aby sprawdzić, czy ich telefon obsługuje tę funkcję.

Inne zmiany wprowadzone w tej aktualizacji, w tym dodanie obsługi bezstratnego dźwięku i automatycznego przenikania dźwięku oraz usprawnienia wyszukiwania, „które pozwalają łatwiej znaleźć ulubioną muzykę za pomocą funkcji Live Search”, nie wydają się być ograniczone do niektórych urządzeń z systemem Android.

Jeśli chodzi o to, co umożliwiają te funkcje: Apple Powiedziała W maju „Dolby Atmos to rewolucyjne, wciągające doświadczenie dźwiękowe, które pozwala artystom miksować muzykę tak, aby dźwięk dochodził zewsząd i z góry”. Firma przygotowała listy odtwarzania utworów, które obsługują tę funkcję.

Tymczasem bezstratny dźwięk dodaje nowe opcje jakości dźwięku. Apple dzieli ustawienia na High Quality (16-bitowy przy 44,1 kHz), Lossless (24-bitowy przy 48 kHz) i Hi-Resolutionless Lossless (24-bitowy przy 192 kHz). Pierwsze dwa działają wszędzie, ale trzeci wymaga dodatkowego sprzętu.

Najnowsza wersja Apple Music na Androida Teraz dostępne w sklepie Google Play. To sprawia, że ​​Windows jest jedyną platformą, dla której klient Apple Music jest dostępny bez obsługi dźwięku przestrzennego lub dźwięku bezstratnego.

READ  Praca Marka Zuckerberga w Metaverse wygląda boleśnie