Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Obawy o kryzys pułapu zadłużenia USA nasiliły się w obliczu złych prognoz dotyczących kredytów mieszkaniowych

Obawy o kryzys pułapu zadłużenia USA nasiliły się w obliczu złych prognoz dotyczących kredytów mieszkaniowych

Katastrofa pułapu zadłużenia zbliża się do amerykańskiej gospodarki, która może doprowadzić do bankructwa kraju, pogrążając kraj i cały świat w katastrofie finansowej.

Nowa analiza pokazuje, że jeśli Stany Zjednoczone zbankrutują, spłaty kredytów hipotecznych osiągną rekordowy poziom, podczas gdy eksperci ostrzegają, że w porównaniu z tym światowy kryzys finansowy z 2008 roku będzie wyglądał jak wyboje na drodze.

Problem polega na tym, że narodowi szybko kończą się pieniądze, a w Kongresie toczą się obecnie napięte negocjacje w sprawie pułapu zadłużenia USA, który obecnie wynosi 31,4 bln USD (46,8 bln AU).

Demokraci chcą natychmiastowego podniesienia limitu, podczas gdy Republikanie naciskają na spełnienie zestawu warunków, takich jak cięcia wydatków, zanim wyrażą zgodę na podniesienie narzuconego przez siebie limitu zadłużenia.

Istnieją obawy, że porozumienie nie zostanie osiągnięte na czas, a niektórzy twierdzą, że niewypłacalność może nastąpić już 1 czerwca w tak zwanej „X-date”. Stany Zjednoczone nigdy wcześniej nie zbankrutowały.

Jako największa gospodarka na świecie, niewypłacalność Stanów Zjednoczonych wywołałaby falę wstrząsów na całym świecie, która jest nieunikniona dla nas wszystkich.

Przerażające prognozy dotyczące kredytu mieszkaniowego

Duża amerykańska firma zajmująca się nieruchomościami, Zillow, opublikowała ponure prognozy dotyczące tego, co stanie się z amerykańskim sektorem nieruchomości, jeśli dojdzie do niewypłacalności.

Z danych Zillow wynika, że ​​spłaty kredytów hipotecznych w USA wzrosną o 8,4 procent, jeśli politycy nie podniosą na czas pułapu zadłużenia.

Realne zwiększenie tej kwoty zwiększyłoby kredyt na przeciętną nieruchomość państwową o 22 proc.

Nic dziwnego, że takie zdarzenie natychmiast uspokoiłoby rynek nieruchomości, co byłoby złą wiadomością dla ludzi po obu stronach spektrum – kupujących i sprzedających. Byłaby to szczególnie zła wiadomość dla kupujących pierwszy dom, którzy mogą nie mieć nadziei na wejście na rynek, chyba że otrzymają znaczną pomoc finansową.

READ  Katoliczki zabierają głos, gdy „patriarchalny” Kościół dyskutuje o swojej przyszłości

W przykładzie tragicznego scenariusza Zillow ujawnił, że pożyczka w wysokości 500 000 USD (753 000 USD) ze stopą spłaty wynoszącą 8,4 procent pociągnęłaby pożyczkobiorców w ogromne długi.

Ci typowi właściciele domów będą musieli płacić 3800 USD (5700 USD) miesięcznie. To duży skok w stosunku do obecnych poziomów, które wynoszą 3 095 USD (4 660 AU) w tempie 6,3 procent.

Od przerażającego „ryzyka” dzielą nas tylko tygodnie

Jeśli Stany Zjednoczone nie wywiążą się z zobowiązań, oznacza to, że naród nie będzie w stanie spłacić żadnego ze swoich zobowiązań finansowych — co może obejmować płacenie wynagrodzeń pracownikom rządowym, wykonawcom rządowym i członkom wojska, a także płatności rządowe za takie obszary, jak finansowanie na bony żywnościowe, stypendia Medicare, autostrady i edukację. , Według CNN.

Kongresowe Biuro Budżetowe (CBO) ostrzegło, że istnieje „znaczące ryzyko” niewywiązania się z tych zobowiązań w pierwszej połowie czerwca, jeśli politycy nie osiągną porozumienia.

Aby uzyskać wyobrażenie o skali zbliżającego się koszmaru, CBO powiedział, że w ciągu jednego miesiąca Stany Zjednoczone wyślą 25 miliardów dolarów (37 miliardów dolarów australijskich) wynagrodzeń lub świadczeń dla aktywnych lub byłych członków wojska, zwracając 50 dolarów miliardów dolarów odsetek (75 miliardów dolarów australijskich) i płatności na koniec miesiąca w wysokości od 10 miliardów dolarów do 16 miliardów dolarów (15 miliardów dolarów i 24 miliardów dolarów).

Według ekonomistów Białego Domu krótkoterminowa niewypłacalność spowodowałaby zniknięcie około pół miliona miejsc pracy, co spowodowałoby wzrost stopy bezrobocia o 0,3 punktu procentowego. Podniosłoby to również stopy procentowe, obniżyłoby ceny akcji i spowodowałoby swobodny spadek PKB.

Dłuższa niewypłacalność byłaby jeszcze bardziej ponura, ponieważ utracono 8,3 miliona miejsc pracy, a stopa bezrobocia wzrosła o pięć punktów procentowych.

Wall Street ustaliła możliwą domyślną „datę X” – datę, kiedy nie będziesz w stanie zapłacić rachunków – jeszcze wcześniej, pod koniec maja, podczas gdy nowa analiza z Bipartisan Politics Center podaje datę nieco późniejszą, od już od czerwca do początku sierpnia.

READ  Ataki w Nottingham: Policja powinna była zrobić więcej, aby złapać zabójcę

„Wciąż nie sądzę, że nadszedł czas na panikę, ale zdecydowanie czas zacząć się martwić, ponieważ prawdopodobnie dzieli nas tylko kilka tygodni od daty X” – powiedział Shai Akabas, dyrektor ds. Polityki gospodarczej w Bipartisan Policy Center. powiedział CBS News.

Ale bez względu na to, kiedy to się stanie, będzie to miało tragiczne konsekwencje zarówno dla wierzycieli, kontrahentów, jak i zwykłych obywateli, ponieważ rząd nie będzie płacił rachunków, w tym wynagrodzeń, świadczeń socjalnych i innych płatności.

Sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała, że ​​niewypłacalność doprowadzi do „katastrofy gospodarczej” zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na całej planecie.

Pani Yellen przebywa obecnie w Japonii na spotkaniu z ministrami finansów G7 i prezesami banków centralnych.

Powiedziała dziennikarzom w czwartek, że niewypłacalność zniweczy pracę wykonaną w celu naprawy gospodarki w następstwie pandemii Covid.

„Niewykonanie zobowiązania zagroziłoby zyskom, nad którymi tak ciężko pracowaliśmy w ciągu ostatnich kilku lat w naszym wychodzeniu z pandemii. Spowodowałoby to globalną recesję, która cofnęłaby nas o wiele bardziej” – powiedziała.

„Domyślnie jest szczerze mówiąc nie do wyobrażenia.

„Ameryka nie powinna zbankrutować. To byłaby katastrofa.”

Kazuo Ueda, prezes Banku Japonii, zgodził się i powiedział, że niewypłacalność byłaby „poważnym problemem” i że: „… na przykład sama Rezerwa Federalna może nie być w stanie sobie z tym poradzić”.

„Finansowy Armagedon”

Analityk IG Markets, Tony Sycamore, powiedział wcześniej news.com.au, że jeśli Ameryka zbankrutuje, wynik będzie „niszczycielski” i może wywołać globalną panikę finansową.

Ministerstwo Skarbu szacuje datę X na 1 czerwca, jednak przy specjalnych środkach, takich jak krótkoterminowe ustalenia i rozliczenia, data X może zostać przedłużona do końca lipca lub nawet września.

Jeśli negocjacje w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia zakończą się fiaskiem, a termin zostanie przekroczony, po raz pierwszy w historii Stany Zjednoczone nie wywiążą się ze swojego zadłużenia. Skutki będą katastrofalne dla rynków i Stanów Zjednoczonych”.

READ  Niemowlęta i małe dziecko zostają zabite przez byki rodziny po bitwach matki o uratowanie dzieci

Sycamore powiedział, że niewypłacalność wywoła „finansowy Armageddon”.

Wzrost stóp procentowych, który nastąpi po niewypłacalności, sprawi, że ostatnie podwyżki stóp procentowych banku centralnego będą wydawać się nieistotne. Powiedział, że giełdy się załamią, wymazując emerytów i innych inwestorów.

„Rynki wodno-kanalizacyjne na światowych rynkach, które zależą od dolara amerykańskiego i długu denominowanego w dolarach amerykańskich, załamałyby się i zamroziłyby. Byłby to finansowy Armageddon, przez który światowy kryzys finansowy wyglądałby jak spacer po parku.

Utrata zaufania do supermocarstwa finansowego, jakim są Stany Zjednoczone, prawdopodobnie będzie nieodwracalna.

„Mam nadzieję, że ustawodawcy znajdą sposób, aby tym razem tego uniknąć, tak jak to miało miejsce w przeszłości, ponieważ reperkusje są po prostu niewyobrażalne”.