Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Obecnie toczy się śledztwo w sprawie trzech osób” w sprawie Katarzyny, księżnej Walii, naruszenie dokumentacji medycznej po interwencji londyńskiej policji

„Obecnie toczy się śledztwo w sprawie trzech osób” w sprawie Katarzyny, księżnej Walii, naruszenie dokumentacji medycznej po interwencji londyńskiej policji

Jak wynika z raportu brytyjskiego tabloidu, prowadzone jest obecnie dochodzenie w sprawie trzech osób zatrudnionych w londyńskiej klinice w związku z naruszeniem bezpieczeństwa danych medycznych Katarzyny, księżnej Walii. kobieta.

Księżna Kate przeszła w styczniu zeszłego roku operację brzucha w prywatnym szpitalu często odwiedzanym przez światowych przywódców i rodzinę królewską.

Obejrzyj wideo powyżej: Ash Mullany informuje widzów Sunrise o naruszeniu dokumentacji medycznej księżnej Kate.

Streamuj Sunrise za darmo na 7plus

Z raportu wynika, że ​​obecnie trzech pracowników londyńskiej kliniki próbowało uzyskać dostęp do dokumentacji medycznej księżniczki.

Według AAP biuro księżnej Kate określiło włamanie jako „sprawę londyńskiej kliniki”.

Ash Mullaney ze „Sunrise” opowiada widzom o włamaniu do dokumentacji medycznej Katarzyny, księżnej Walii. kredyt: Siedem

London Clinic wydała oświadczenie, w którym dyrektor generalny Al Russell powiedział: „Zostaną podjęte wszelkie odpowiednie kroki dochodzeniowe, regulacyjne i dyscyplinarne”.

„W naszym szpitalu nie ma miejsca dla osób, które celowo naruszyłyby zaufanie naszych pacjentów lub współpracowników” – powiedział Russell.

W czwartek korespondent europejski Ash Mullaney poinformował widzów „Sunrise” o narastającym skandalu królewskim.

Mulaney powiedziała: „Brytyjski organ ds. informacji analizuje doniesienia, że ​​trzech pracowników próbowało uzyskać dostęp do dokumentacji medycznej księżnej Walii podczas jej styczniowego pobytu w londyńskiej klinice”.

„W przeciwieństwie do króla Kate bardzo chroni swój stan zdrowia i nie dzieli się żadnymi szczegółami.

„Zgłoszono, że ci pracownicy zostali przechwyceni podczas próby przejrzenia akt Kate.

„Oczywiście najważniejsze pytanie brzmi: czy oni rzeczywiście coś widzieli?” oraz „Czy wysłali coś komukolwiek poza szpitalem?”

„To będzie teraz część dochodzenia”.

W czwartek w „Sunrise” pojawił się także redaktor królewski ITV, Chris Ship, mówiąc, że istnieją obecnie wątpliwości co do dokumentacji medycznej króla Karola III. W styczniu przeszedł operację w tym samym szpitalu.

READ  The Dunes Movie: Reżyser Denis Villeneuve spełnił swoje 40-letnie marzenie

„Prawdopodobnie patrzymy tutaj na to, kto miał dostęp do dokumentacji medycznej Kate, a kto nie” – powiedział Shipp.

„Jeśli zalogujesz się do systemu… ostatnia osoba, która się zaloguje (pozostawi cyfrowy ślad).”

Brytyjska minister zdrowia Maria Caulfield potwierdziła zaangażowanie w tę sprawę londyńskiej policji metropolitalnej.

„Dostęp do notatek, do których nie masz pozwolenia, jest bardzo niebezpieczny” – Caulfield powiedział Sky News.

Następnie stwierdziła, że ​​„niezwykle rozczarowujące” jest to, że zarzuty te są prawdziwe i że istnieją rygorystyczne zasady określające, kto może uzyskać dostęp do dokumentacji pacjentów.

Nieautoryzowany dostęp do dokumentacji medycznej w Wielkiej Brytanii zwykle skutkuje dużą karą grzywny

Nieobecność Kate w życiu publicznym w okresie rekonwalescencji po operacji wywołała dziwaczne spekulacje, plotki i teorie spiskowe na temat jej zdrowia.

Przeprosiny Kate na początku tego miesiąca za edytowanie zdjęcia zrobionego przez jej męża Williama, następcę tronu, w Dzień Matki, wywołały dalsze intrygi.

W poniedziałek dziennik „The Sun” opublikował na swojej stronie internetowej film przedstawiający Kate spacerującą i niosącą torby na zakupy wraz z Williamem w sklepie rolnym w Windsorze, niedaleko ich domu.

Pałac Kensington odmówił komentarza na temat tego, co uważa za prywatny czas rodziny królewskiej.

Z sierpniem