Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Obraz NASA przedstawiający burze na Jowiszu przypomina Internet Vincenta Van Gogha

NASA ujawniła, że ​​została przechwycona przez sondę Juno, gdy zakończyła 43. przelot w pobliżu Jowisza.

NASA udostępniła unikalny obraz huraganowych burz, które rozprzestrzeniły się w atmosferze największej planety w naszym Układzie Słonecznym, Jowisza. Planeta nie ma stałej powierzchni, więc oczekuje się, że wiele huraganowych burz może ustąpić latami. Szacuje się, że sztormy wzniosą się na wysokość 30 mil (50 km). NASA twierdzi, że huragany na półkuli północnej obracają się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, podczas gdy huragany na półkuli południowej obracają się zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Zdjęcie huraganów pojawiających się na Jowiszu zostało udostępnione na oficjalnym koncie NASA na Instagramie. Agencja stwierdziła: „Burze podobne do huraganów wznoszą się do 50 km wysokości i setek mil szerokości i rozprzestrzeniają się w atmosferze największej planety w naszym Układzie Słonecznym – Jowisza. Bez stałej powierzchni, która mogłaby je spowolnić, burze może trwać latami i mieć wiatry do 335 mil na godzinę (539 km/h).Huragany na półkuli północnej obracają się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, podczas gdy huragany na półkuli południowej obracają się zgodnie z ruchem wskazówek zegara”.

Wyjaśniając rzadki obraz, NASA ujawniła, że ​​została uchwycona przez sondę Juno, gdy zakończyła 43. przelot wokół Jowisza. Statek kosmiczny znajdował się nad biegunem północnym planety. NASA stwierdziła, że ​​ulepszony obraz pochodzi od naukowca obywatela, Briana Swifta, w ramach projektu Jovian Vortex Hunter Project. Dla nieświadomych, wspomniany projekt pomaga naukowcom badać atmosferę Jowisza. To zdjęcie zostało wykonane przez sondę Juno, która zakończyła 43. przelot wokół Jowisza nad północnym biegunem planety. Ulepszony kolor tego obrazu pochodzi od naukowca obywatela Briana Swifta w ramach projektu Jovian Vortex Hunter Project, który pomaga naukowcom badać atmosferę planety i nie wymaga specjalnego szkolenia ani sprzętu” – dodała NASA.

READ  Ten dziwny, przerażający inteligentny szlam na nowo definiuje nasze rozumienie inteligencji

Wyjaśniając obrazy, NASA stwierdziła, że ​​między kręgami pojawiają się duże wzory zawirowań i zmarszczek.

W międzyczasie część Internetu znalazła niewielkie podobieństwo do obrazu z klasycznym obrazem Van Gogha. Ktoś powiedział: „To Van Gogh”. Inny użytkownik dodał: „Gwiaździsta noc… to ty”. Trzeci skomentował: „To jest naprawdę niesamowite. Kocham wszechświat”.

Przeczytaj wszystkie pliki Najnowsze wiadomości o buzzach A Z ostatniej chwili tutaj