Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

InSight z NASA dowiaduje się o pierwszym uderzeniu meteorytu w Marsa

Opatrzność, RI [Brown University] Sonda NASA Mars Insight wykryła fale sejsmiczne z czterech skał kosmicznych, które rozbiły się na Marsie w 2020 i 2021 roku.

Nie tylko reprezentują one pierwsze wymuszenia wykryte przez sejsmometr sondy od czasu wylądowania Insight na Marsie w 2018 roku, ale także oznaczają pierwsze wykrycie fal sejsmicznych i dźwiękowych pochodzących z kolizji na Czerwonej Planecie. nowe informacje Metoda badania skorupy, płaszcza i jądra Marsa.

Nowy Badanie opublikowane w Nature Geoscience — którego współautorem była adiunkt (badania) Brown University w Earth, Environmental and Planetary Sciences Ingrid Daubar i współautorka — opisuje zderzenia w odległości od 53 do 180 mil od InSight, regionu Marsa zwanego Elysium Planitia.

„To było bardzo ekscytujące” – wspomina Daubar. „Moje ulubione zdjęcia to te w boksach. Po trzech latach oczekiwania na awarię te doły wyglądały pięknie.”

Spośród czterech potwierdzonych meteorytów, które są terminem używanym do opisania skał kosmicznych, zanim uderzyły w Ziemię, pierwsze meteoryty odnalezione przez zespół miały najbardziej spektakularne wejście: weszły w atmosferę Marsa 5 września 2021 r. i eksplodowały na co najmniej trzy fragmenty . to pozostawiło doły za sobą.

READ  Naturalna materia organiczna zmniejsza toksyczność wodną nanocząstek