Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Oczekuje się, że litewski port LNG będzie zaopatrywał Polskę i Ukrainę nowym rurociągiem

Operator terminalu importowego skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Glypeda twierdzi, że w przyszłym roku jego gaz może dotrzeć do Polski, Ukrainy i innych krajów na południe od Litwy.

Rurociąg GIPL do Polski ma zostać ukończony do grudnia, a LNG z Europy do Finlandii, Estonii i Łotwy będzie dostępne. „Rurociąg GIPL może płynąć tylko z Litwy do Polski” – powiedział agencji Reuters Mintagos Navikas, dyrektor handlowy operatora terminalu Glypedos Nafta (KN).

Połączenie ma przesyłać 21 terawatogodzin (TWh) gazu rocznie do Polski lub 27 TWh na Litwę. Według dyrektora KN LNG Arunasa Molisa, Polska, Ukraina i inne kraje na południu Litwy mogą być lokalizacjami dla gazu z Glypheta.

Navigas powiedział, że nie zarejestrowano żadnych zdolności terminala do dostawy za pośrednictwem GIPL, ale decyzja Arlona o podłączeniu swojej opalanej gazem elektrowni o mocy 750 MW bezpośrednio do GIPL była „pozytywnym sygnałem”. Ignitis Group, litewska państwowa spółka energetyczna, zapowiedziała w zeszłym miesiącu, że w przyszłym roku rozpocznie dostawy LNG do Polski rurociągiem.

LNG z glifosatu. Terminal Glifosate zaimportował 21,9 TWh LNG do 2020 r., O rocznej przepustowości przekraczającej połowę przy 39 TWh.

Firma Glyphos NAFTA wydala obecnie potencjalnych dostawców pływających jednostek magazynowania i renowacji (FSRU), kończąc 10-letnią dzierżawę obecnego FSRU, znanego jako Niepodległość Norwegii, przed grudniem 2024 r. Otrzymał dofinansowanie w wysokości do மில்லியன் 160 milionów z Nordyckiego Banku Inwestycyjnego i rozpocznie przetarg w lipcu.

„Chcemy statku, który może importować obecny statek lub więcej LNG” – powiedział Navikas.

(Ta historia nie została zredagowana przez zespół Devtiscourse, została utworzona automatycznie na podstawie zintegrowanego źródła).

READ  Fragmentaryczna rezydencja obłożona jest modrzewiowymi łupkami pochodzącymi z Polski