Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polish Awards 2,5 GW Baltica 2 i 3 z umową na różnicowanie

Urząd Regulacji Energetyki (URE) przyznał kontrakt na rozróżnienie między projektami wiatraków morskich o mocy 1 GW Baltica 3 i 1,5 GW Baltica 2.

W lutym Arsted i PGE podpisały umowę o utworzeniu joint venture w zakresie rozwoju, budowy i eksploatacji farm wiatrowych.

Z zastrzeżeniem transakcji joint venture i ostatecznych decyzji inwestycyjnych, Baltica 3 rozpocznie wytwarzanie energii elektrycznej w 2026 r., A Baltica 2 ma zostać uruchomiona przed 2030 r.

URE zaoferował 319,60 PLN / MWh (67,93 EUR) za maksymalną cenę wykonania projektu. Nagroda CFD podlega ostatecznemu zatwierdzeniu przez Komisję Europejską.

„Przyznanie kontraktu dla Baltica 3 i 2 jest kamieniem milowym we wspólnych aspiracjach Polish Ocean Air i Aresztowanych oraz PGE w Polsce”. Powiedziany Rosmus Erbo, துணை rsted, starszy wiceprezes i prezes regionalnej Europy kontynentalnej.

„Pod warunkiem zawarcia umowy joint venture z niecierpliwością czekamy na realizację tych ważnych projektów infrastrukturalnych i umożliwienie Polsce wykorzystania ogromnych zasobów zielonej energii Morza Bałtyckiego.

Oprócz Baltica 3 i 2, Euro posiada CFD na około 350 MW morskiego projektu wiatrowego Baltic II, zlokalizowanego 50 km na północ od Ławicy Słubskiej na Morzu Bałtyckim.

Na początku tego roku prezydent Polski Andrzej Duda podpisał ustawę o morzu, która pozwoli na eksploatację lub wzrost 10,9 gigawata mocy morskiego powietrza do 2027 roku.

Moc 5,9 GW zostanie dostarczona w ramach kontraktów różnicowych do końca czerwca br. Druga faza obejmie dwie oferty, każda po 2,5 GW, pierwsza w 2025 r. I druga w 2027 r.

READ  Polscy wieśniacy chowają człowieka zabitego w ataku rakietowym w pobliżu granicy z Ukrainą | Polska