Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Od 19 marca Ukraińcy mogą podróżować z Polski do Wielkiej Brytanii za darmo

Wszyscy obywatele Ukrainy mogą teraz bezpłatnie podróżować z Warszawy do Wielkiej Brytanii. Dzięki wolontariuszom Helen Wheel i A&A Coach Hire transfer odbędzie się 19 marca br.

VisitUkraine.today (pomocny ukraiński portal informacyjny) SchengenVisaInfo.com informuje, że wyjazd zostanie zorganizowany autobusem i zapewnione będą bezpłatne posiłki.

Aby móc bezpłatnie podróżować do Wielkiej Brytanii, każdy Ukrainiec musi spełnić szereg warunków, m.in. obywatelstwo ukraińskie, brytyjską wizę oraz posiadanie sponsora w Wielkiej Brytanii.

Program Mieszkanie dla Ukrainy jest obecnie dostępny dla uchodźców z Ukrainy. Dlatego w ramach tego programu ukraiński uchodźca musi znaleźć obywatela Wielkiej Brytanii, który zostanie jego sponsorem i zapewni mu bezpłatne mieszkanie na co najmniej pół roku.

USPUK, organizacja charytatywna, poszukuje również sponsorów, aby ułatwić procedury Ukraińcom, którzy chcą przenieść się do Wielkiej Brytanii.

Po wojnie na Ukrainie, w marcu ubiegłego roku, państwowa polska spółka kolejowa PKP umożliwiła wszystkim obywatelom Ukrainy prawo do podróżowania do Niemiec bez płacenia za bilety.

W związku z tym firma zwróciła uwagę, że Ukraińcy mogą podróżować za darmo w drugiej klasie w dziewięciu codziennych pociągach łączących polskie miasta Warszawa, Przemyśl i Gdynia ze stolicą Niemiec Berlinem i Frankfurtem.

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę w lutym 2022 r. kilka krajów europejskich otworzyło swoje drzwi dla dużej liczby uchodźców uciekających przed wojną, w tym sąsiednia Polska, Słowacja, Węgry, Mołdawia i Rumunia.

W grudniu ubiegłego roku europejski urząd statystyczny Eurostat ujawnił, że ukraińscy uchodźcy uciekający przed wojną po rosyjskiej inwazji najbardziej skorzystali ze statusu ochrony czasowej w Polsce. Z danych Eurostatu wynika, że ​​tylko w październiku 2022 r. Polska przyznała obywatelom Ukrainy łącznie 54 520 statusów ochrony czasowej.

Niemcy mają 37 595 tymczasowych schronień, Włochy 8 620, Rumunia 8 425, a Bułgaria 7 250, podają te same władze, po największej liczbie odnotowanej w Polsce.

READ  Jak olej CBD pomaga na ból

Raport Eurostatu wykazał również, że łącznie 1,01 miliona ukraińskich uchodźców odniosło znaczne korzyści z tymczasowego statusu ochrony Polski w Polsce.