Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Od Polaków po Everest, księżyc, a teraz gwiazdy

Od Polaków po Everest, księżyc, a teraz gwiazdy

Profesor Peter Tuthill (drugi od lewej) i zespół niosący flagę Explorers Club. Od lewej: Max Charles, profesor Peter Tuthill, dr Chris Peters, Fred Cross, Connor Langford, Stephanie Rossini-Bresson.

Flaga została oficjalnie przyznana Doktor S. Pete'a Wordenadyrektor wykonawczy ds Przełomowe inicjatywy i były dyrektor Centrum Badawczego NASA Ames.

Monitorowanie włamań Jest głównym partnerem finansowym misji TOLIMAN i stanowi część Przełomowe inicjatywygrupa programów nauk o kosmosie, które badają możliwość istnienia życia we wszechświecie poza Ziemią.

„Od ponad 100 lat nauka honoruje najważniejsze przedsięwzięcia badawcze ludzkości” – powiedział dr Worden. „Jako członek Klubu Odkrywców od ponad dziesięciu lat mam zaszczyt przyjąć flagę w imieniu naszego Projektu TOLIMAN. „

Kolejnym krokiem TOLIMANA będzie budowa teleskopu satelitarnego.

EndurosatEuropejski producent satelitów zaprojektuje i zbuduje TOLIMAN Kostka 16USat. Będzie w stanie pobierać dane z szybkością ponad 125 Mb/s, co ma kluczowe znaczenie w przypadku pobierania wszystkich danych z długich sesji monitorowania. Liderzy projektu mają nadzieję wynieść satelitę podczas lotu SpaceX w 2025 roku.

Podczas gdy większe teleskopy obserwowały planety krążące wokół odległych gwiazd, technologia potrzebna do wyszukiwania planet w układach w promieniu 10 parseków (32 lat świetlnych) wymaga specjalnie zaprojektowanej technologii, która będzie kluczowa dla teleskopu Tolemana. Alfa Centauri znajduje się zaledwie cztery lata świetlne stąd.

Profesor Tuthill, który jest również członkiem… Instytut Astronomii w Sydney„Nikt nie lekceważy wyzwania” – powiedział – „ale nasz innowacyjny projekt obejmuje nowe rozwiązania. Naszym planem jest stworzenie szybkiej i taniej misji, która przyniesie wyniki mniej więcej w połowie dekady”.

Partnerami projektu jest także Spiral Blue, firma zajmująca się technologią kosmiczną z siedzibą w Sydney, która zapewni TOLIMANowi najnowocześniejszą moc obliczeniową.

Partnerstwo z wirować na niebiesko Częściowo finansowany jest ze środków m.in SmartSat Collaborative Research Centre, australijskie konsorcjum finansowane przez ARC zapewniające zaawansowaną komunikację, łączność IoT, inteligentne systemy satelitarne i usługi danych nowej generacji do obserwacji Ziemi. Misja jest również wspierana przez grant ARC Linkage.

READ  Laureat Nagrody Nobla, fizyk Stephen Weinberg umiera w wieku 88 lat

zezwolenie

Misja TOLIMAN jest finansowana przez Breakthrough Initiatives.