Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Odkrycia nie z tego świata są rzadkością podczas briefingu Kongresu USA na temat UFO | Niezidentyfikowane obiekty latające

Kongres USA przeprowadził pierwszą otwartą konferencję na temat Niezidentyfikowane obiekty latające Od ponad 50 lat we wtorek, ale ci, którzy szukali wyjaśnień wielu wojskowych scen niewyjaśnionych, byli rozczarowani, ponieważ urzędnicy obrony wydawali się przechowywać swoje najbardziej irytujące informacje podczas zamkniętych przesłuchań.

Najważniejszym wydarzeniem podczas 90-minutowej odprawy w Waszyngtonie było opublikowanie dwóch nowych filmów pokazujących niezidentyfikowane zjawiska atmosferyczne, choć jedno zostało natychmiast ujawnione przez Scotta Braya, zastępcę dyrektora Wywiadu Marynarki Wojennej.

Rozprawa, pierwsza tego rodzaju od 1966 roku, odbyła się po roku zabawy dla miłośników UFO. W 2021 r. amerykański wywiad opublikował historyczny raport, w którym stwierdzono: 144 doniesienia o niezidentyfikowanym zjawisku pogodowymTylko jeden z nich można wyjaśnić.

Raport pojawił się tuż po tym, jak piloci marynarki wojennej USA publicznie omawiali swoje spotkania z UAP, z jednym emerytowanym porucznikiem prawo Widział obiekty na niebie nad wschodnim wybrzeżem „codziennie przez co najmniej dwa lata”.

We wtorek Bray starał się obronić rządowe śledztwo w sprawie bezzałogowego statku powietrznego – po oskarżeniach, że Pentagon nie traktuje tej sprawy wystarczająco poważnie – ale pokazał także członkom podkomisji wywiadu nagrania wideo obiektów latających.

Jeden z filmów, nakręcony w ciągu dnia, pokazywał obiekt, który wydawał się skwierczeć przed wojskowym samolotem. Bray powiedział, że ulotny wygląd obiektu — pojawianie się na ekranie przez mniej niż sekundę — świadczy o trudności w gromadzeniu danych na niektórych UAP.

Inny klip, nagrany nocą z samolotu wojskowego w 2019 roku, pokazywał trójkątne kształty, które zdawały się unosić na niebie. Następnie Bray odtworzył kolejne wideo, które uchwyciło to samo zjawisko, ale po nim pojawiło się banalne wyjaśnienie: obiekty były dronami, jeden zamieniony w trójkątny kształt, a drugi w przyziemnym ruchu ze względu na dziwny sposób, w jaki film został uchwycony w nocy sprzęt wizyjny.

To kłamstwo w niewielkim stopniu przeciwdziałało oskarżeniom – w tym oskarżeniom Andrieja Carsona, przewodniczącego komisji – że Pentagon nie dba o badanie niewytłumaczalnego.

„Jedną z obaw Kongresu jest to, że władza wykonawcza, administracja i obie strony zamiatają obawy dotyczące OSO pod dywan, skupiając się na wyjaśnianiu i unikając niewytłumaczalnego” – powiedział Carson, demokratyczny kongresman z Indiany.

„Co możesz powiedzieć, aby dać Amerykanom pewność, że nie skupiasz naszej uwagi tylko na wiszących owocach i łatwych wyjaśnieniach?”

Linia pytań pojawiła się po obawach, że chociaż Pentagon stworzył UAP — biurokratyczną grupę zajmującą się identyfikacją obiektów powietrznych i zarządzaniem synchronizacją — badania w tej dziedzinie wciąż są dalekie od najwyższego priorytetu.

Bray przyznał, że społeczność wywiadowcza „czasami musiała być mniej przygotowana na informacje”, dodając: „Nie chcemy, aby potencjalni przeciwnicy dokładnie wiedzieli, co możemy zobaczyć lub zrozumieć lub jak dochodzimy do wniosku”.

Odpowiedź ujawniła sytuację, która od dawna frustrowała osoby poszukujące pełnego ujawnienia – i wywołała wiele teorii spiskowych na temat tego, co rząd może ukrywać.

Bray i Ronald Moultrie, podsekretarz stanu ds. wywiadu i bezpieczeństwa w Departamencie Obrony, szybko podali przykład tej awersji do ujawnienia, gdy zapytano go, czy Pentagon ma „jakikolwiek podwodny czujnik do monitorowania zanurzonych UAP-ów — wszystko w oceanach lub morzach”.

„Myślę, że lepiej byłoby zająć się tym na zamkniętej sesji” – powiedział Moultrie.

Podczas gdy bryłki nowych informacji pozostają irytująco rzadkie, Bray donosi, że społeczność wywiadowcza „widziała rosnącą liczbę nieautoryzowanych i/lub nieznanych samolotów lub obiektów”, co przypisywał niepiętnowaniu raportów wojskowych o spotkaniach i wykorzystaniu nowe systemy detekcji.

Raport z 2021 r. przyznał, że widzi UAP, które „wydają się być unieruchomione przy silnym wietrze, poruszają się pod wiatr, manewrują gwałtownie lub poruszają się bardzo szybko, bez rozpoznawalnych środków napędu”, a we wtorek Bray wykluczył zagranicznego przeciwnika z taką technologią.

Niektórzy politycy otwarcie wyrażali swoje niezadowolenie z postępów nowego biura UAP, które nie powołało dyrektora w mniej niż miesiąc po jego rozpoczęciu, z pomocą Kirsten Gillibrand, senator USA z Nowego Jorku, Polityk mówi W maju: „Senator Gillibrand wierzy, że [department of defense] Powinien potraktować ten problem poważniej i zabrać się do pracy.”

To niezadowolenie jest dalekie od optymizmu, który otaczał rząd, kiedy opublikował swój raport w 2021 roku. W tym czasie amatorskie organizacje UAP miały nadzieję, że Pentagon będzie bardziej otwarty na udostępnianie swoich danych i chętniej zbada filmy i zdjęcia nagrane przez amatorów. badacze.

Moultrie dał jednak jasno do zrozumienia, że ​​tak nie będzie, kiedy zasugerował, że niektóre grupy „udostępniają informacje, które można by uznać za nieco egoistyczne”.

Kiedy Carson zakończył przesłuchanie, zauważył demokratom i republikanom, że temat „UAP i UFO” był „jednym z nielicznych przypadków, w których możemy zademonstrować pewien stopień ponadpartyjności”.

Jednak dla oglądającej publiczności było jasne, że odprawa często wywoływała więcej pytań – i frustracji – niż odpowiedzi. Tak jak poprzednio, ludzie wciąż są bliżej poznania, czy obce życie istnieje, czy nie.

Alejandro Rojasnaukowiec z Enigma Labs, platformy analitycznej i społecznościowej zajmującej się UFO oraz członek zarządu Scientific Alliance for UAP Studies, napisał na Twitterze:[The hearing was] Przede wszystkim przyjacielska rozmowa o tym, jak fajny będzie AIMSOG pewnego dnia.

„Mamy kilka odpowiedzi, ale mam dużo mniejsze zaufanie do AIMSOG, niż przed rozprawą”.

READ  Mężczyzna zdradza, jak to było po połknięciu przez humbaka