Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Oferta telewizorów LG na rok 2024 obejmuje gigantyczny 98-calowy model QNED

Oferta telewizorów LG na rok 2024 obejmuje gigantyczny 98-calowy model QNED

Firma LG jest znana ze swojej oferty telewizorów OLED, ale poszerza także ofertę telewizorów LCD marki QNED na rok 2024. Na targi CES 2024 firma podczas aktualizacji zaprezentowała 98-calowy telewizor LCD QNED Poprzednie modele Obejmuje linię 8K z nową wersją systemu smart TV webOS, wbudowanym Chromecastem, wideo AI i nie tylko.

W tym roku LG oferuje cztery serie QNED (QNED = kropka kwantowa i nanokomórka): 8K miniLED QNED99T, 4K miniLED QNED90T, QNED85T LCD i seria QNED80T na dole. Najlepsze modele QNED99T będą korzystać z procesora LG Alpha 9, który może ulepszyć obraz i dźwięk za pomocą sztucznej inteligencji, natomiast modele QNED90T i QNED85T będą wyposażone w zaktualizowany procesor Alpha 8 z ulepszonym przetwarzaniem, grafiką i wydajnością AI. QNED80T będzie wykorzystywał tańszy układ LG Alpha 5 Gen 7.

Wszystkie modele są wyposażone w system operacyjny LG webOS 24 z indywidualnymi profilami, które umożliwiają personalizację rekomendacji i rozpoznawanie głosu dla każdego użytkownika. Ma także wbudowany Chromecast, dzięki czemu będziesz mógł oglądać treści z urządzeń z Androidem i iOS poprzez odpowiednio AirPlay 2 i Chromecast. Od przyszłego roku wszystkie telewizory LG QNED będą otrzymywać aktualizacje webOS przez 4 lata. Ponadto niektóre z poprzednich modeli z najwyższej półki (tj. modele 8K wprowadzone na rynek w 2022 r. i inne, których nazw jeszcze nie wymieniono) również otrzymają bezpłatne aktualizacje systemu webOS.

98-calowy model należy do linii LG QNED85T, co oznacza, że ​​jest to średniej klasy wyświetlacz LCD 4K z lokalnym przyciemnianiem, ale nie miniLED. Oznacza to, że prawdopodobnie będą tańsze niż telewizory miniLED, ale będzie im brakowało precyzyjnego przyciemniania, jakie można znaleźć w tych modelach. Będzie zawierał najnowsze funkcje smart TV webOS 24, ale firma LG nie ujawniła żadnych innych specyfikacji ani ceny. W tej ofercie LG będzie także oferować modele 50-, 55-, 65-, 75- i 86-calowe.

READ  Najlepsze oferty telewizyjne w Australii na marzec 2023: Samsung, LG i Sony

LG zaoferuje dwa modele 8K (QNED99T) w rozmiarach 75 i 86 cali. Nie są dostępne żadne specyfikacje ani ceny, ale poprzednie modele (niedostępne już w USA) kosztowały w chwili premiery odpowiednio około 4800 i 6500 dolarów. Możesz także spodziewać się bardzo wysokiego poziomu jasności do 3000 nitów, obsługi Dolby Vision HDR, Dolby Atmos i częstotliwości odświeżania 120 Hz lub wyższej w grach. Telewizory QNED90T 4K również będą korzystać z technologii miniLED i będą dostępne w rozmiarach 65, 75 i 86 cali.

Dolna część gamy (QNED80T) spodoba się kupującym z ograniczonym budżetem, ale nadal oferuje najnowsze funkcje Smart TV, Dolby Vision itp. Będzie dostępny w rozmiarach 43, 50, 55, 65 i 75. Rozmiary to 86 cali. Więcej szczegółów i cen nowej kolekcji można spodziewać się w przyszłym roku.