Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ogólne Chiny planują rozpocząć wojnę z Tajwanem

Ogólne Chiny planują rozpocząć wojnę z Tajwanem

Xi Jinping obiecał „zdecydowaną obronę suwerenności terytorialnej Chin”, ponieważ think tank ostrzega, że ​​potencjalna wojna z Chinami jest nieuchronna.

Ostrzeżenie zostało wydane przez Fundację Obrony Demokracji pod koniec zeszłego miesiąca po tym, jak najwyższy przywódca Chin podniósł szanse we wszystkich czterech przemówieniach. Ogłaszając swoją bezprecedensową trzecią kadencję u władzy.

W środę ponownie zabrał głos prezydent Xi Jinping. Powiedział podczas zwiedzania Dowództwa Teatru Południowego Armii Ludowo-Wyzwoleńczej Oficerowie marynarki wojennej Że powinni „wzmocnić szkolenie w rzeczywistych warunkach bojowych, pogłębić studia nad zagadnieniami wojennymi i operacyjnymi oraz wprowadzić innowacje w koncepcjach walki oraz metodach walki i szkolenia”.

Dodał, że oczekuje od nich „zdecydowanej obrony suwerenności terytorialnej Chin, praw i interesów morskich oraz dążenia do utrzymania ogólnej stabilności w sąsiednich regionach”.

Zdjęcie prezydenta Chin Xi Jinpinga: Vladimir Astapkovich/Sputnik/AFP

Na krótko przed tym, jak się odezwał, był to niszczyciel rakiet kierowanych USS Milius Przepłyń obok wysp Spratly na Morzu Południowochińskim i przepłyń w odległości 22 kilometrów od sztucznej fortu na chińskiej wyspie na Mischievous Reef.

Pekin rości sobie prawo do suwerenności terytorialnej 22 km od wybrzeży wyspy. Dzieje się tak pomimo tego, że sąd w Hadze w 2016 r. odrzucił jego roszczenie do tytułu historycznego, a Międzynarodowa konwencja o prawie morza (której Chiny są sygnatariuszem) odrzuciła sztuczne wyspy jako podstawę roszczeń terytorialnych.

Teraz think tank The Atlantic z siedzibą w Waszyngtonie dodał swój głos do ostrzeżeń o potencjalnym konflikcie.

„Xi Jinping poprosił swoje wojsko, aby do 2027 r. przygotowało opcje dla Tajwanu”, mówi była podsekretarz obrony ds. polityki Michelle Flournoy.

Były sekretarz obrony Mark Esper ujmuje to w kategoriach politycznych: „Wiem, że to brzmi jak odległe lata. Ale pomyśl o tym w ten sposób: pozostały tylko dwa cykle budżetowe”.

READ  1,2 miliarda dolarów amerykańskiej loterii w Australii

USS Milius przepłynął przez wyspy Spratly. Zdjęcie: Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych/materiały informacyjne za pośrednictwem agencji Reuters

Jasne i obecne niebezpieczeństwo

Spójrz na ćwiczenia wojskowe, a także na ich przemówienie. Tajwański minister spraw zagranicznych Joseph Wu ostrzegł we wtorek.

„Bez względu na to, czy jest to rok 2025, 2027, czy nawet później, Tajwan po prostu musi się przygotować”.

Wydaje się, że przemówienie prezydenta Xi to urzeczywistni.

„Na dorocznym posiedzeniu chińskiego parlamentu i najwyższego politycznego organu doradczego w marcu Xi wplótł temat przygotowań do wojny w czterech oddzielnych przemówieniach, w jednym przypadku mówiąc swoim generałom, aby odważyli się walczyć” – powiedział rzecznik Fundacji Obrony Demokracji, John Pomfret Matt. — podkreśla Pottinger. Polityka zagraniczna.

Mówią, że przygotowania stają się coraz bardziej widoczne.

„Należy wiernie realizować ducha XX Zjazdu PZPR, myśl o wzmocnieniu sił zbrojnych w nowej epoce, wojskowej polityce strategicznej w nowej epoce, pogłębianiu gotowości szkoleniowo-bojowej, przyspieszeniu transformacji i budowy, wszechstronnym podnoszeniu poziomu modernizacji sił zbrojnych i zdecydowanie wypełniać wszystkie zadania stawiane przez partię i naród.

Tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy Chiny wprowadziły do ​​prawa standardy gotowości wojskowej. W miastach naprzeciw Tajwanu powstają nowe schrony przeciwlotnicze. W całym kraju otwarto wiele nowych biur rekrutacyjnych.

Xi i inni najwyżsi urzędnicy w jego Biurze Politycznym również zaczęli wzywać do pilnych wysiłków na rzecz poprawy samowystarczalności Chin w zakresie żywności i niezbędnych materiałów. „Jeśli któregoś z nich zabraknie, rynek międzynarodowy nas nie ochroni” – mówi Shi.

A jego teologowie z Partii Komunistycznej chełpią się.

Minister spraw zagranicznych Tajwanu Joseph Wu. Zdjęcie: Sam Yeh/AFP

Myśl jest nieograniczona

1 marca oficjalny magazyn polityczny opublikował artykuł zatytułowany „Pod przewodnictwem myśli Xi Jinpinga o wzmocnieniu armii, będziemy zwycięsko posuwać się naprzód”.

Brzmi on: „Nasza armia słynie z tego, że jest dobra w walce i ma silnego ducha walki. Prosą i działami pokonała armię Kuomintangu wyposażoną w amerykański sprzęt. Pokonała największego wroga świata uzbrojonego po brzegi na koreańskim polu bitwy, i wystawił wielki i majestatyczny dramat bojowy, który zszokował świat i doprowadził do płaczu duchy i bogów”.

READ  Trzy osoby są aresztowane po tym, jak policja znalazła ponad 40 ciał w ciężarówce w pobliżu San Antonio

Szczególnie interesujące jest jego autorstwo.

Pomfret i Pottinger piszą: „Artykuł pojawił się pod nazwiskiem John Zheng i jest synonimem„ rządu wojskowego ”, co prawdopodobnie odnosi się do najwyższego organu wojskowego Chin, Centralnej Komisji Wojskowej”.

Prezydent Xi przedstawił mu starannie wybrane członkostwo Nowy CMC w październiku. On jest najwyższym przewodnikiem ciała.

„Musimy nadal myśleć i zajmować się kwestiami wojskowymi z perspektywy politycznej, prowadzić walki zbrojne zdecydowanie i elastycznie oraz poprawiać naszą zdolność reagowania na złożone sytuacje w odpowiednim czasie i we właściwy sposób” – powiedział Xi na początku tego tygodnia.

Zaskakująca jest rosnąca częstotliwość takich żądań.

„W Pekinie zmieniło się coś, czego politycy i liderzy biznesowi na całym świecie nie mogą zignorować” – piszą Pomfret i Pottinger.

Oczywiście Xi jest gotów użyć siły, by przejąć wyspę. Niejasne pozostaje, czy wierzy, że może to zrobić bez ryzyka niekontrolowanej eskalacji ze Stanami Zjednoczonymi”.

Prezydent Xi jest coraz bardziej przekonany o zdolności swojej armii do walki i zwycięstwa. Zdjęcie: Ludovic Marin/AFP

motyw odstraszający

Rada Atlantycka, która opublikowała w tym tygodniu tymczasowy raport na temat innowacji w dziedzinie obronności, mówi, że prezydent Xi jest coraz bardziej przekonany o zdolności swojej armii do walki i zwycięstwa.

Mówi, że zaufanie musi ulec erozji.

Jak głosi Strategia Bezpieczeństwa Narodowego do 2022 r., żyjemy w „decydującej dekadzie”, Przeczytaj ocenę.

„Kongres i Departament Obrony powinny wykorzystać tę okazję do wprowadzenia w najbliższym czasie zmian, które pomogą zapewnić naszym członkom służby zdolności potrzebne do obrony naszego kraju i jego interesów”.

Zaleca pilną reformę sposobu, w jaki rząd i agencje USA zajmują się zamówieniami na obronę, powołując się na nadmierne opóźnienia w projektach, gwałtowny wzrost kosztów i wskaźniki niepowodzeń.

„Trwająca wojna Rosji z Ukrainą i odwet na Chinach nie tylko pobudzają pilne względy geopolityczne, ale także przesłaniają zdolność amerykańskiej bazy przemysłowej do produkcji i wykorzystywania innowacyjnych technologii na dużą skalę”.

READ  Harris gromadzi sojuszników do konfrontacji z Putinem

Chiny, które w ciągu ostatniej dekady podwoiły wydatki na zbrojenia, mogą zbudować w jednym ze swoich nowych obiektów więcej okrętów wojennych niż wszystkie siedem amerykańskich stoczni razem wziętych.

Sekretarz Marynarki Wojennej USA Carlos del Toro przyznał to na Kapitolu w zeszłym miesiącu.

„Do 2028 roku będziemy mieć około 291 statków” – powiedział.

„Nie mogę dokładnie przewidzieć, co dostaną Chińczycy, ale szacunki mówią o około 440”.

A amerykański senator Marco Rubio, który zasiada w komisjach ds. stosunków zagranicznych i środków, wykorzystał te liczby, aby rzucić okiem na perspektywę budowy okrętów podwodnych o napędzie atomowym dla Australii. „Nie jest to szczególnie zaskakujące, biorąc pod uwagę, że niektórzy w naszym rządzie wydają się zadowoleni z eksportu całej krajowej produkcji” – powiedział. on pisze.

Jamie Seidel jest niezależnym pisarzem | @pracownik