Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jacinda Ardern staje po stronie Harry’ego po dołączeniu do Williama Earthshota?

Jacinda Ardern staje po stronie Harry’ego po dołączeniu do Williama Earthshota?

Była premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern odmówiła oficjalnego wniosku na mocy ustawy o dostępie do informacji o ujawnienie jej listów z księciem Harrym i Meghan Markle.

Jacinda Ardern niedawno dołączyła do Earthshot Award księcia Williama jako powiernik.

Mówiąc o nominacji, książę William powiedział: „To wielki zaszczyt powitać Jacindę w zespole Earthshot Prize.

Wniosek został złożony przez NZ Herald, a gazeta poinformowała, że ​​odwołała się od tej decyzji do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Publikacja poinformowała, że ​​Ardern postanowiła zachować swoje wiadomości z Harrym i Meghan w tajemnicy.

Przewodniczący Nowozelandzkiego Ruchu Republikańskiego, Louis Holden, powiedział, że listy muszą zostać ujawnione, zauważając, że istnieje duże zainteresowanie opinii publicznej, czy Harry i Meghan odpowiednio wykorzystują wpływy i dostęp zapewniony przez narodziny Harry’ego.

Doniesiono, że Harry i Meghan rozważają przeprowadzkę do Nowej Zelandii po tym, jak ustąpią ze stanowiska starszych członków rodziny królewskiej. We wspomnieniach Harry’ego Speara potwierdził te doniesienia.

The Herald poprosił o prawie trzy lata korespondencji od 2018 do 2022 roku.

Według gazety rząd potwierdził istnienie „dodatkowych kontaktów między ówczesną premier Ardern a księciem i księżną Sussex”, które postanowił ukryć przed opinią publiczną.

READ  Francja wyklucza Wielką Brytanię ze spotkania imigrantów nad kanałem po tym, jak Boris Johnson wysłał list, w którym krytykował sposób, w jaki radzi sobie z kryzysem