Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Ojciec chrzestny sztucznej inteligencji” odszedł z Google z żalem i obawami o dorobek swojego życia

„Pocieszam się zwykłą wymówką: gdybym ja tego nie zrobił, zrobiłby to ktoś inny”, powiedział Hinton, który pracuje dla Google od ponad dekady. „Trudno zobaczyć, jak można zapobiec wykorzystywaniu ich przez złych aktorów do złych rzeczy”.

Według raportu Hinton poinformował Google o swojej rezygnacji w zeszłym miesiącu, aw czwartek rozmawiał bezpośrednio z dyrektorem generalnym Sundarem Pichai. The New York Times. Szczegółów tej rozmowy nie ujawniono.

To właśnie ta praca ostatecznie doprowadziła do powstania ChatGPT i Google Bard.

Wieloletni naukowiec dołączył do Google po przejęciu firmy założonej przez Hintona i dwóch jego uczniów, z których jeden został głównym naukowcem OpenAI. Hinton i jego uczniowie opracowali sieć neuronową, która po przeanalizowaniu tysięcy obrazów nauczyła się rozpoznawać typowe obiekty, takie jak psy, koty i kwiaty. To właśnie ta praca ostatecznie doprowadziła do powstania ChatGPT i Google Bard.

Według The New York Times W wywiadzie Hinton był zadowolony z tego, że Google nadzorował technologię, dopóki Microsoft nie wypuścił nowego oprogramowania Bing, które zawierało OpenAI, rzucając wyzwanie podstawowej działalności Google i wywołując reakcję „czerwonego kodu” w wyszukiwarce. Hinton mówi, że tak zaciekłej konkurencji nie da się zatrzymać, co prowadzi do powstania świata z tak wieloma fałszywymi obrazami i tekstami, że nikt nie może już powiedzieć, „co jest prawdą”.

Główny naukowiec Google, Jeff Dean, złagodził cios następującym stwierdzeniem: „Pozostajemy zaangażowani w odpowiedzialne podejście do sztucznej inteligencji. Stale uczymy się rozumieć pojawiające się zagrożenia, jednocześnie odważnie wprowadzając innowacje”.

Rozpowszechnianie dezinformacji jest jedyną bezpośrednią troską Hintona. W dłuższej perspektywie czasu martwi się, że sztuczna inteligencja zlikwiduje zadania na pamięć, a być może nawet samą ludzkość, gdy sztuczna inteligencja zacznie pisać i uruchamiać własny kod.

— powiedział Hinton The New York Times. Ale większość ludzi uważała, że ​​to zbyt daleko idące. A wydawało mi się to nieosiągalne. Myślałem, że ma od 30 do 50 lat, a nawet dłużej. Oczywiście, już tak nie myślę”.

READ  The Last of Us na PC otrzymuje łatki naprawiające niektóre problemy z wydajnością