Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Okazuje się, że napady padaczkowe u mężczyzny spowodowane są śmiercią tasiemców w jego mózgu

Zbliżenie na skoleks lub w pełni dojrzałą głowę tasiemca wieprzowego.  Co ciekawe, wągrzyca ma miejsce, gdy tasiemce nie mają szans na dorosłość.

Zbliżenie na skoleks lub w pełni dojrzałą głowę tasiemca wieprzowego. Co ciekawe, wągrzyca ma miejsce, gdy tasiemce nie mają szans na dorosłość.
zdjęcie: Roberto C. Galindo / Wikimedia Commons

Napad może być przerażającym doświadczeniem bez względu na to, co się stanie, bDla jednego nieszczęśnikaDoświadczenie to pogłębiło odkrycie, że główną przyczyną były martwe cysty tasiemca, które tkwiły w jego mózgu przez dziesięciolecia.. Dzięki Bogu napady padaczkowe były skutecznie leczone, Wydaje się, że mężczyzna wyzdrowiał w kolejnych latach.

Lekarze w Massachusetts Opisz to ten Pacjenci sprawa na papierze z zeszłego tygodnia W New England Journal of Medicine. Według raportu, który zawierał zeznania żony, 38-latek wpadł z łóżka o 4 rano.NS. Potem zaczął się trząść i bełkotać. Kiedy przybyła policja i pogotowie ratunkowe, był „wojowniczy i zdezorientowany” i początkowo odmówił jechania karetką do szpitala. W drodze na izbę przyjęć miał atak, który trwał dwie minuty i… Dostali środek uspokajający powszechnie stosowany przy napadach.

Mężczyzna nie miał historii leżących u podstaw problemów zdrowotnych, Według jego rodziny dzień wcześniej był całkowicie zdrowy. Gdy lekarze byli w stanie wykonać tomografię komputerową i rezonans magnetyczny mózgu, prawdopodobnym winowajcą jego choroby był Znaleziono: spiekany i długigdzie-Martwe cysty larw tasiemca. Lekarze następnie doszli do wniosku, że miał stosunkowo rzadki rodzaj infekcji tasiemcem wieprzowym (Taenia solium taeniasis), powszechnie znany jako neurocysticerkoza.

Tasiemiec wieprzowy może być zarażony szeroko widoczne We dwóch Metody. Jeśli zjemy tasiemce w wieprzowinie lub innym niedogotowanym mięsie, które trochę dojrzało do torebek, torebki te przeniosą się do naszych jelit i otworzą się w dorosłe tasiemce –Nieprzyjemnie długa, utrata wagi-Indukcja pasożytów. Te robaki będą produkować jaja, które wychodzą z jego ust i potencjalnie Odnajdują drogę do innych zwierząt, takich jak świnie, aby cykl mógł rozpocząć się od nowa.

Ale gdyby to był inny człowiek Lub nawet ta sama zarażona osoba Te jaja są następnie połykane i pojawia się nowa generacja robaków To ślepy zaułek i może dojrzeć tylko w postaci worka życia. Niestety koszmar na tym się nie kończy, bo te worki wciąż mogą siać spustoszenie gdziekolwiek się skończy. gdy utknąłem mózgu, może powodować stres i wywoływać stany zapalne, które prowadzą do wszelkiego rodzaju objawów neurologicznych, Łącznie z drgawki, a nawet śmierć. Ale może to zająć lata lub Kilkadziesiąt lat po zakażeniu, aż do pojawienia się objawów, często po śmierci torbieli robaka (Dorosłe tasiemce mogą żyć w żywicielu do 30 lat; Cysty mają krótszą żywotność około pięciu lat). Czasami cysty i problemy, które powodują, mogą być Zdezorientowany Guz mózgu.

Miejscowa infekcja tasiemca jest rzadka w Stanach Zjednoczonych Ale nadal jest bardzo powszechny w krajach rozwijających się. Lekarze domyślają się, że ich pacjent jako pierwszy gościł co najmniej 20 z tych robaków Lata temu w rodzinnej Gwatemali, przed emigracją do Stanów Zjednoczonych

Po leczeniu lekami przeciwpadaczkowymi i sterydami stan mężczyzny (w tym: obrzęk wokół zmian w mózgu) poprawił się Wystarczy, że do piątego dnia został wypisany ze szpitala. Chociaż cysty można czasem usunąć chirurgicznie lub leczyć je lekami przeciwpasożytniczymi, jeśli jeszcze żyją, często nie jest to możliwe lub wymagane, Zamiast tego pacjenci, u których wystąpiły napady padaczkowe, otrzymają długoterminowe leki, które pozwolą im w przyszłości zarządzać lub im zapobiegać, tak jak miało to miejsce w tym przypadku. Na szczęście wizyty kontrolne Trzy lata później dowiedziałem się, że od tego czasu mężczyzna nie miał żadnych drgawek i nadal jest zdrowy.

Chociaż neurocysticerkoza jest tutaj stosunkowo rzadka, jest jedną z głównych przyczyn napadów padaczkowych obserwowanych w wieku dorosłym na całym świecie. NSW Stanach Zjednoczonych każdego roku hospitalizowanych jest około 1000 osób. Wągrzyca jest powszechnie uważana za zaniedbaną chorobę tropikalną, a według Centers for Disease Control and Prevention obecnie „Niewiele się stara się monitorować, zapobiegać, identyfikować i leczyć nerwiaka niedojrzałego”.

READ  Obejmująca aktualizacje NASA, zaprasza publiczność do wirtualnego przyłączenia się do premiery Starliner