Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Oni nie są ludźmi”: szaleństwo wagi ciężkiej

„Oni nie są ludźmi”: szaleństwo wagi ciężkiej

Zacięta walka o kartę Nikity Tszyu-Jacka Brubakera wprawiła fanów w zachwyt, ale jedna z kart wyników wzbudziła zdziwienie.

Kontynuując epicką walkę Nikity Tszyu kontra Jacka Brubakera w Hordern Pavilion, zawodnicy wagi ciężkiej prowadzili walkę w zwolnionym tempie przez wieki.

Pojawiły się jednak pytania po ogłoszeniu dziwacznej karty wyników, w której dwóch sędziów punktowało walkę 76-75 na korzyść Leutele, podczas gdy drugi sędzia 73-78 na korzyść Vousiutu.

boks | Niedziela 23 sierpnia: Niepokonany rekordzista Nikita Tszyu zmierzy się z Jackiem Brubakerem, który chce zrewanżować się po porażce z Timem Tszyu. Dodatkowo numer 13 świata Liam Wilson zmierzy się z niepokonanym Carlosem Alanisem. Zamów w głównym wydarzeniu na KAYO SPORTS>

Vousiutu wyleciał z bloków i zadał kilka potężnych ciosów we wczesnych wymianach, w tym powalając Leutele na początku drugiej rundy.

Vousitutu przystąpił do walki z bilansem 5:0, a wszystkie jego zwycięstwa zakończyły się przez nokaut w pierwszych dwóch rundach.

Jednak Leutele był na innym poziomie, gdy podniósł się po wczesnym powaleniu i wygrał z Vousiutu pełne osiem rund.

Wygląda na to, że Vousiutu doznał kontuzji prawej ręki

Leutele, który w swojej karierze zawodowej osiągnął bilans 11-2-2, przegrał jedynie ze światowej klasy Demseyem McCainem i Justice Honey.

„To była po prostu niesamowita walka w wadze ciężkiej” – powiedział Ben Damon podczas walki wieczoru.

Leutele i Vousiutu dali przedstawienie. Zdjęcie: Boks No Limit

„Szczerze mówiąc, cieszę się, że nie jestem już sędzią” – zażartował brązowy medalista olimpijski Harry Garside.

Statystyki były tak zbliżone, jak to tylko możliwe: Leutele zadał 202 z 446 ciosów, 85 w głowę i 117 w korpus, podczas gdy Fusioto zadał 195 z 544 ciosów, 129 w głowę i 66 w korpus.

Media społecznościowe były zszokowane tym, co się stało.

READ  Osoby oglądające trumnę królowej Elżbiety II otrzymają numerowane bransoletki, z oczekiwaniem 7-kilometrowego oczekiwania wokół Westminsteru – aktualizacje na żywo

Kiedy jednak wyniki rozłożyły się równomiernie, Peter Padel z „The Courier Mail” rozbił kartę wyników 78-73.

„Ta karta wyników, która wskazywała na 78-73 dla Fuzuto, to poważny żart” – powiedział. Walczył dobrze z Vousiutu, ale pomimo powalenia nie wygrał wielu rund.

„Ale muszę przyznać, że Twisty naprawdę zaimponował mi dzisiaj swoją kondycją. Przechodząc osiem rund z Kiki Liutelli, pokazał, że ma odrobinę serca. Przy odrobinie więcej ruchu mógłby stać się wartościowym zawodnikiem. Chciałbym to zobaczyć walczy z Demseyem McCainem lub Justice Honey, jest dobrym australijskim zawodnikiem.

Mistrz boksu Tim Tszyu powiedział: „Myślałem, że walka była dość wyrównana. Myślałem, że Leutele zdecydowanie dostał to po drugiej rundzie.

„Ale moim zdaniem wygrywa najwięcej rund”.

Inferno powraca po wczesnym nokaucie. Obraz: Nieograniczony

To była dzika bitwa. Obraz: Nieograniczony

Ale Badel był zdumiony tym, co wydarzyło się na ringu.

„Muszą zbadać DNA tych dwóch mężczyzn – to nie ludzie!” Powiedział.

„Czy właśnie to widzieliśmy?

„To znaczy, Toese naprawdę przestraszyłby Freddy’ego Kruegera, a on, Kiki Lutell, jest najtwardszym, najtwardszym facetem na półkuli południowej. Jak przeżył nokaut w drugiej rundzie, a potem wrócił, bo wyniki były przeciwko niemu. Oto największe zwycięstwo w jego karierze.”

„To był bardzo imponujący występ” – dodał Tszyu. „Być w drugiej rundzie z przewagą 10-8, przebyłeś długą drogę przed sędziami, więc musisz nadrobić zaległości. Oznacza to, że wygrał każdą rundę potem zadawał lepsze ciosy.