Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Osły przejmują Oscary 2023

o charakterze honorowym EO W oficjalnej prezentacji Polski na tegorocznym rozdaniu Oscarów do Anisherin z Inisherin Gwiazda Jenny Donkeys ma swój moment w centrum uwagi i nie mamy jej dość.

W niedawnym wywiadzie z eTalkAktor Eddie Murphy otworzył się na temat możliwej zemsty za swoją postać w filmie partner franczyzowa,

„Och, byłbym całkowicie otwarty. Gdyby wymyślili innego partnera, zrobiłbym to w kilka sekund. jak „Powinni byli nakręcić film o osiołku, osioł jest zabawniejszy niż Kot”.” w Boots! To znaczy, kocham Kota w butach, ale nie jest tak zabawny jak osioł! „

Zrób miejsce dla osłów: Osły odegrały ważną rolę w przemyśle filmowym, zarówno na ekranie, jak i poza nim. Pojawili się w wielu klasycznych filmach i programach telewizyjnych i chociaż nie mieli tyle czasu na ekranie, co ich lepiej wyglądający kuzyni, stali się synonimami gatunku westernu.

John Wayne oparty na osiołku Opowiadam o wojnie (1937). Zdjęcie: Getty Images

Z epoki cichej: Jedno z najwcześniejszych zastosowań osłów w filmach miało miejsce w epoce niemej, kiedy używano ich do transportu sprzętu i aktorów. Były również używane jako rekwizyty w scenach związanych z jazdą konną lub pasterstwem. W wielu zachodnich filmach osły są przedstawiane jako pracowite i niezawodne zwierzęta, które były niezbędne do życia na pograniczu. Często pokazywano ich dźwigających ciężkie ładunki, ciągnących wozy i pomagających kowbojom w zbieraniu bydła.

Włoska aktorka Gina Lollobrigida jeździ na osiołku Chleb, miłość i zazdrość (1954). Zdjęcie: Getty Images

Osły odgrywają również ważną rolę poza ekranem W opiece i szkoleniu innych podmiotów zajmujących się zwierzętami. Są często używane jako zwierzęta towarzyszące, aby pomóc uspokoić konie lub inne zwierzęta w grupie.

Osły są znane ze swojego spokojnego zachowania i zdolności do tworzenia silnych więzi z innymi zwierzętami, co czyni je idealnymi do tej roli. Wykorzystywane są również do tresury młodych lub niedoświadczonych zwierząt, pomagając w nauce zachowania się w grupie.

Amerykańskie aktorki Linda Crystal i amerykańska aktorka Martha Hyer Jane jeżdżą na osiołku podczas wizyty w Hiszpanii. Zdjęcie: Getty Images

Pojawili się w wielu kreskówkach i komiksach, a ich uparte osobowości dostarczają zabawnych chwil. Osobowość Kłapouchego Kubuś Puchatek, Ucieleśnia tę uczciwość jako jedna z najbardziej kultowych postaci osłów w kulturze popularnej.

Kłapouchy w dupę Kubuś Puchatek

Eddie Murphy jako Osioł partner Franczyza jest wybitnym wykonawcą w świecie filmów animowanych. Wyjątkowy styl wokalny Murphy’ego, poczucie humoru i umiejętności improwizacji ożywiają Donkeya w sposób, który sprawił, że postać ta stała się jedną z najbardziej lubianych postaci w serii.

Osioł Eddiego Murphy’ego partner

Shrek i Osioł: Osioł po raz pierwszy pojawił się w pierwszym partner film w 2001 roku i od tamtej pory jest podstawą serii. Jest przyjacielem głównego bohatera Shreka i służy jako komiks. Osioł jest początkowo przedstawiany jako gadający osioł, który zabłądził i woła o pomoc, i zostaje przyjęty przez Shreka jako tymczasowy towarzysz jego podróży.

Przez cały film Osioł dostarcza humorystycznych komentarzy i często jest źródłem zabawnych momentów, które równoważą poważniejsze elementy historii.

Osioł Eddiego Murphy’ego partner

Występ Murphy’ego jako Osła jest godny uwagi z wielu powodów. Jego praca wokalna jest bez zarzutu. Wnosi wyjątkową energię i rytm do postaci, która jest żywa i zapada w pamięć. Godne uwagi są również jego komiczne wyczucie czasu i przekaz, ponieważ udaje mu się wstrzyknąć humor nawet w najbardziej przyziemne kwestie. Jego zdolność do improwizacji i zajawek w ruchu zaowocowała niektórymi z najbardziej zabawnych momentów w serii.

Osioł Eddiego Murphy’ego w Shreku

Dzięki wkładowi Murphy’ego, partner Filmy były cenione przez następne pokolenia. Ale co ważniejsze, osioł nieumyślnie ustawił piłkę, aby reprezentowała osły w dzisiejszym przemyśle filmowym.

A potem o Oscarach: Ponieważ sezon Oscarów rozpoczął się świetnie, ten wyścig o nagrody jest przełomowym rokiem dla filmów, w których osły pojawiają się na rozdaniu Oscarów.

Colin Farrell i Jenny w dupę Anisherin z Inisherin

„Ona [Jenny] To było niesamowite. Jest scena, w której wchodzi i zaczyna pchać nosem pudełko o stół – a w pudełku nie było nic, co mogłoby ją zwabić. To był czysty instynkt. Byłem wielkim fanem niektórych jej wyborów aktorskich”.

– Colin Farrell podpisuje swoje zdjęcie Anisherin z Inisherin Współgwiazda Jenny

Kolejnym nominowanym do Oscara jest oficjalne zgłoszenie Polski w kategorii Międzynarodowy Film Fabularny – Jerzego Skolimowskiego EOPokazuje historię życia widzianą oczami głównej gwiazdy. Tytułowego Eo przedstawia sześć osłów: Ettore, Hola, Marietta, Mela, Rocco i Tako.

W obiektywie polskiego operatora Michała Dymicka podróż Eyo jako byłego osła cyrkowego przemierza surowe krajobrazy współczesnej Europy i napotyka najlepsze i najgorsze cechy ludzkości.

Nie różowa droga: Pomimo ich znaczenia w przemyśle filmowym, osły są często pomijane i niedoceniane. Często są poddawani surowym metodom szkolenia i złym warunkom życia, a wielu odchodzi z branży, gdy nie są już potrzebni.

Osły odegrały ważną rolę w przemyśle filmowym, zarówno na ekranie, jak i poza nim. Miejmy nadzieję, że ten wzrost uznania dla osłów będzie widoczny w całym przyszłościowym kinie o osłach.