Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ostrzeżenie od Apple wyjaśniające, dlaczego nigdy nie należy spać z iPhonem w łóżku

Ostrzeżenie od Apple wyjaśniające, dlaczego nigdy nie należy spać z iPhonem w łóżku

Entuzjasta technologii ostrzegł przed niebezpieczeństwami związanymi z ładowaniem iPhone'a podczas snu, zwłaszcza w łóżku.

Scott Polderman nalegał, aby wszyscy unikali ładowania telefonów pod poduszkami, gdy są one podłączone do źródła zasilania, twierdząc, że może to spowodować pożar, porażenie prądem, obrażenia lub uszkodzenie urządzenia.

Obejrzyj powyższy film: Dlaczego nigdy nie powinieneś spać na swoim iPhonie.

Oglądaj bezpłatnie najlepsze na świecie reality show, programy rozrywkowe i programy kryminalne 7plus

Według Apple podczas używania lub ładowania iPhone'a, kabla i zasilacza należy przechowywać w dobrze wentylowanym miejscu i nie ładować ich przez dłuższy czas.

„Apple wydał ostrzeżenie dotyczące ładowania iPhone’a przez noc” – wyjaśnił Polderman w wideo, które stało się wirusowe.

Amerykański ekspert ds. technologii powiedział, że ostrzeżenie przykuło jego uwagę, ponieważ zwykł ładować swój telefon w nocy.

Amerykanin Scott Polderman ostrzega przed niebezpieczeństwami związanymi ze spaniem na iPhonie.
Amerykanin Scott Polderman ostrzega przed niebezpieczeństwami związanymi ze spaniem na iPhonie. kredyt: @scottbolderman

„Myślę, że większość ludzi też to robi” – powiedział.

„Problem polega na tym, gdzie znajduje się telefon podczas ładowania.

„Jeśli masz podłączony telefon obok łóżka i zasypiasz pod kołdrą lub ląduje pod poduszką i nie możesz zapewnić wentylacji, może to spowodować obrażenia”.

Drugie zastrzeżenie dotyczy kabla ładującego, mówi Scott, i tego, że nie chcesz przedłużającego się kontaktu skóry z przewodem, szczególnie podczas snu.

„Konkluzja jest taka, że ​​chcesz mieć pewność, że telefon nie leży przy Tobie w łóżku” – powiedział.

Apple ostrzega użytkowników przed długotrwałym kontaktem skóry z kablem ładującym i złączem, gdy kabel jest podłączony do źródła zasilania.

Firma podała na swojej stronie internetowej: „Należy unikać spania i siedzenia na kablu lub złączu ładującym”.

„Zachowuj zdrowy rozsądek, aby unikać sytuacji, w których Twoja skóra styka się z urządzeniem, jego zasilaczem lub bezprzewodową ładowarką, gdy jest ono włączone lub podłączone do źródła zasilania przez dłuższy czas”.

READ  Face ID z maską w iOS 15.4: konfiguracja, kompatybilność i wrażenia
Apple mówi:
„Należy unikać spania i siedzenia na kablu lub złączu do ładowania” – mówi Apple na zdjęciu stockowym. kredyt: Oleg Presławcew/Obrazy Getty’ego

Apple wyraźnie mówi: „Nie śpij na urządzeniu, zasilaczu ani ładowarce bezprzewodowej ani nie umieszczaj go pod kocem, poduszką lub ciałem, gdy jest podłączone do źródła zasilania”.

Film Scotta miał ponad 1,4 miliona wyświetleń, a ludzie dzielili się swoimi historiami o tym, co się działo, gdy spali ze swoim iPhonem.

Jedna z nich powiedziała: „Doznałam oparzeń drugiego stopnia, gdy leżałam w spodniach, po tym, jak spałam z MacBookiem na łóżku”.

Inna powiedziała: „Prawie podpaliłam łóżko i mam ogromne oparzenia na ramieniu od spania na telefonie”.

Trzecia napisała: „Tej nocy przypadkowo zostawiłem łóżko w łóżku i obudziłem się trzy godziny później i czułem się jak żelazko do wypalania piętna”.

Aby uzyskać bardziej angażujące treści związane ze stylem życia, odwiedź 7Life on Facebook.