Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ostrzeżenie przed trzęsieniem ziemi w pobliżu Australii

Ostrzeżenie przed trzęsieniem ziemi w pobliżu Australii

We wczesnych godzinach porannych jednego z najbliższych sąsiadów Australii nawiedziło poważne trzęsienie ziemi.

Ostrzeżenie przed tsunami zostało wydane wzdłuż zachodniego wybrzeża Japonii 1 stycznia po trzęsieniu ziemi o magnitudzie 7,5 w skali Richtera, które w prefekturze Ishikawa nawiedziło US Geological Survey. Na tym materiale nakręconym w Sango w prefekturze Niigata widać niebezpiecznie kołysające się słupy energetyczne i przewody elektryczne. Według Biura ds. Zarządzania Kryzysowego i Zapobiegania Katastrofom w Niigata w całym mieście odczuwalne były wstrząsy o sile ponad 5 stopni w skali Richtera. Obowiązywało ostrzeżenie przed tsunami, a władze wezwały lokalnych mieszkańców, aby „trzymali się z daleka od wybrzeża i rzek i ewakuowali na pobliskie wzgórze lub wysoki budynek”. Źródło: hat____ta za pośrednictwem Storyful

Indonezyjska Agencja Meteorologii, Klimatologii i Geofizyki podała, że ​​trzęsienie ziemi o sile 6,5 w skali Richtera miało miejsce 162 km na północny wschód od Apipury, czyli dystryktu Jayapura, stolicy prowincji Papua.

Agencja podała, że ​​trzęsienie ziemi miało głębokość około 10 kilometrów i miało miejsce wczesnym rankiem w niedzielę.

Nie było doniesień o poważnych uszkodzeniach lub obrażeniach.

Silne trzęsienie ziemi wstrząsnęło regionem Papui na dalekim wschodzie Indonezji.

Nie ma ryzyka tsunami, ale agencja ostrzegła, że ​​w okolicznych obszarach mogą być odczuwalne wstrząsy wtórne.

To nie pierwszy raz, kiedy powierzchowne trzęsienie ziemi nawiedziło tę prowincję, ponieważ trzęsienie nawiedziło ten obszar w lutym, powodując śmierć czterech osób po zapadnięciu się pływającej restauracji do oceanu.

Indonezja jest często narażona na trzęsienia ziemi i erupcje wulkanów ze względu na swoje położenie w Pierścieniu Ognia.

„Pierścień ognia” to rząd wulkanów i linii uskoków w Basenie Pacyfiku.

Trzęsienie ziemi o sile 5,6 w skali Richtera, które miało miejsce 21 listopada, zabiło ponad 300 osób, a prawie 600 zostało rannych, gdy nawiedziło Cianjur w zachodniej Jawie.