Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Oszałamiające zdjęcia iPhone’a 13, solidna recenzja iMaca, rozczarowująca iPada Pro

Patrząc na kolejny tydzień wiadomości i nagłówków z Cupertino, Apple Loop w tym tygodniu zawiera imponujący rozwój iPhone’a 13, ulepszenia dostępności w iOS, najnowsze opóźnienie dla iPada Pro, nowy przegląd iMaca, raporty na temat Apple w Chinach i wzrost liczby iPhone’ów w Japonii ., Bezstratny dźwięk dla Apple Music, więcej Epic Games w porównaniu z Apple i Halide ulepszają iPada.

Apple Loop jest tutaj, aby przypomnieć o niektórych z wielu dyskusji, które miały miejsce wokół Apple w ciągu ostatnich siedmiu dni (Możesz przeczytać nasze cotygodniowe podsumowanie wiadomości na temat Androida tutaj w Forbes).

A nowy iPhone, czy mógłby być różowy?

W tym tygodniu dyskusja na temat iPhone’a 13 nie dotyczy nowych funkcji wyciekających z łańcucha dostaw, ale chęć zaprezentowania koncepcji telefonu. To jest różowe. Chociaż może się to wydawać trochę tam, nie tylko widzieliśmy różowy w poprzednim składzie z iPhone’em 5C, ale w nowszych wydaniach Apple’a, zwłaszcza w iMacu, pojawiła się nowa miłość do koloru, być może geekerati ma rację. Różowy:

„Ale mimo to wiele reakcji na Twitterze wyrażało nadzieję (lub przynajmniej kapitulację przed kapitalizmem, który można zinterpretować jako zamiar zakupu):„ Kapitalizm jest zły, ale różowy iPhone jest tak ekscytujący ”- napisał ktoś inny na Twitterze. tylko różowy iPhone 13, ale też różowy Nintendo Switch ”.

CNET.

Odblokowanie iPhone’a dla każdego

Firma Apple ogłosiła szereg aktualizacji swoich urządzeń, które zwiększają dostępność do iPhone’a, iPada i Apple Watch (Apple Newsroom). Ulepszenia wprowadzone w Assistive Touch, VoiceOver, wspomaganiu słuchu i filtrach szumów tła:

„Dla różnych nerwów (lub każdego, kto kocha biały szum), Apple zapewnia dźwięki w tle, które można łączyć z dźwiękami systemu i innymi dźwiękami. Obejmują one„ zrównoważony, jasny lub ciemny szum, oprócz dźwięków oceanu, deszczu lub strumienia ” które można ustawić na działanie ciągłe i maskowanie rozpraszającego lub przytłaczającego hałasu.

READ  Oryginalne trzęsienie ziemi zmieniło wszystko

krawędź.

IPad Pro może zająć więcej czasu

Istnieją doniesienia o dwumiesięcznym opóźnieniu w nowym iPadzie Pro. Globalny niedobór chipów nęka łańcuch dostaw mini-LED, więc wysokiej klasy tablet (chociaż Apple nie nazywa go tabletem) z chipem M1 będzie trudny do znalezienia w sklepach detalicznych:

„[The production issues are] … przesuwając nowe zamówienia na koniec czerwca i początek lipca w zależności od wybranej konfiguracji. Nowy 11-calowy model iPada Pro z technologią M1 z tradycyjnym podświetleniem LED nie ma takich problemów. W rzeczywistości oznacza to dwumiesięczne opóźnienie lub zaległości w składaniu wniosków, co oznacza, że ​​uzyskanie jednego w nadchodzących miesiącach może być trudniejsze niż miałoby to miejsce ”.

Sprawdzenie notebooka. Oczywiście jest wystarczająco dużo jednostek iPad Pro dla recenzentów. John Gruber bierze krótką lekcję historii o iPadzie, architekturze x86, procesorach Apple Axx, a na koniec o tablecie M1 w swojej recenzji:

„M1 MacBooki i Mac Mini, które zadebiutowały w listopadzie zeszłego roku – zwiastując początek wielkich„ s ”firmy Apple Silicon dla systemu macOS – całkowicie zresetowały dynamikę. Komputery Mac ponownie były najszybszymi urządzeniami. Dzięki nowemu iPadowi M1 Pro udało się to Apple Balance. To dosłownie ten sam chip. IPad Pro ma prędkość Maca, a Mac ma niesamowitą wydajność energetyczną i cieplną iPada Pro. Widziałem to przez wiele lat, ale nadal jest to dla mnie trudne wierzyć. „

Odważna kula ognia.

Przejrzyj nowego iMaca

Czy możesz mieć coś w rodzaju mobilnego komputera stacjonarnego? Oto pytanie Devindry Hardawara, gdy recenzuje nowy iMac z silnikiem Apple Silicon:

„Nowe kolory obudowy mają również duży wpływ na sprawienie, że komputery iMac wydają się bardziej dostępne dla dzieci i mniej obeznanych z technologią użytkowników. W końcu o to chodziło w przypadku oryginalnych komputerów iMac. To pomogło odróżnić Apple od szarego morza”. „Klon IBM” z lat 90. Wygląda na to, że Apple próbuje wskrzesić to poczucie zabawy, ugrzęzły w srebrno-szarym wzornictwie w ciągu ostatniej dekady.

Engadget.

Apple i Chiny

Jack Nicas, Raymond Zong i Daisuke Wakabayashi analizują relacje Apple z Chenem w zjadliwym raporcie dla New York Times. W ich słowach „Apple zbudował najcenniejszy biznes na świecie u steru Chin. Teraz musi odpowiedzieć chińskiemu rządowi”:

„Dane są bezpieczne” – powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple. Jednak w centrum danych w Guiyang, które ma zostać ukończone w przyszłym miesiącu, oraz w kolejnym w Mongolii Wewnętrznej, Apple w dużej mierze scedowało kontrolę nad chińskim rządem.

„Chińscy urzędnicy państwowi faktycznie zarządzają komputerami. Apple porzucił technologię szyfrowania używaną w innych miejscach po tym, jak Chiny na to nie pozwoliły. Cyfrowe klucze, które otwierają informacje na tych komputerach, są przechowywane w centrach danych, które mają być zabezpieczone”.

The New York Times.

Rozwój japońskiego iPhone’a

Japonia obserwuje gwałtowny wzrost sprzedaży urządzeń 5G – podobnie jak w innych regionach – a rodzina iPhone’ów 12 cieszy się dużym uznaniem dzięki prawie pięćdziesięcioprocentowemu udziałowi w rynku, wyprzedzając firmy Sharp, Samsung, Fujitsu i Sony:

„Doniesiono, że iPhone 12 firmy Apple przyniósł prawie 11 milionów przesyłek smartfonów 5G, co stanowi wzrost o 4 000% z 269 000 sztuk w 2019 r. Jako najlepszy iPhone w ostatnich latach i pierwszy z 5G, nietrudno zrozumieć, dlaczego. „

Ja bardziej.

Lepszy dźwięk, ale za cenę

Apple Music dodaje do usługi nowe kodeki audio, które zapewnią bezstratny dźwięk i dźwięk przestrzenny w usłudze. Będzie to dostępne dla wszystkich subskrybentów bez dodatkowych kosztów od czerwca 2021 r. (Apple Newsroom), Chociaż uzyskasz pełne korzyści, będziesz potrzebować odpowiedniego sprzętu, a to wyklucza wszystkie obecne produkty audio Apple, nawet AirPods Max za 549 USD:

Problem polega na tym, że żadne z obecnych urządzeń przenośnych ani słuchawek Apple nie obsługuje funkcji „ Hi-Res Lossless ” do aktualizacji.Nowa funkcja Hi-Res Apple Music nie będzie działać na iPhonie 12 (zdolnym do utraty danych przy 24-bit / 48 kHz, ale nie wyższe pasma potrzebne do wyświetlania w wysokiej rozdzielczości), podczas gdy AirPods Max i AirPods Pro używają kodeka AAC, ale nie Apple Lossless Audio Codec (ALAC) wymaganego dla dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Będziesz musiał używać konkurencyjnych produktów spoza Apple ekosystem, aby usłyszeć To Apple Music w najlepszym wydaniu ”.

Radar technologiczny.

Siedem dni w sądzie

„Jedna rzecz” w tym tygodniu dotycząca doświadczeń Epic Games vs Apple to Craig Federighi omawiający „ważne” i „niedopuszczalne” poziomy złośliwego oprogramowania w systemie macOS. To intrygująca linia, wskazująca, że ​​z powodu problemów z tą linią produkcyjną inna linia produkcyjna może się zamknąć:

Decyzja Apple o ataku przede wszystkim na bezpieczeństwo oprogramowania może brzmieć szokująco po tym, jak firma spędziła lata krytykując konkurencyjne komputery jako niebezpieczne. Jednak Apple broni teraz swojego App Store dla iPhone’ów i iPadów przed sądem w Kalifornii, ponieważ Epic prosi sędziego o narzucenie dużej zmiany. sąd rozważa, czy Apple powinno mieć możliwość wyłączania swoich telefonów i tabletów i zezwalać na instalowanie aplikacji wyłącznie za pośrednictwem sklepu z aplikacjami. Epic twierdzi, że podejście Apple jest zbyt restrykcyjne i konkurencyjne technologie powinny być również dozwolone w jego telefonach ”.

CNET.

I w końcu …

Zespół zajmujący się popularną profesjonalną aplikacją do aparatów na iPhone’a, Halide, wprowadził uniwersalną aplikację na iPada. Może mieć niewielki podzbiór użytkowników, ale jest to solidny wybór dla grupy:

„Tworząc Halide dla iPhone’a, postanowiliśmy zbudować aparat, który łączy prostotę aplikacji aparatu wbudowanego w iPhone’a z elastycznością i mocą profesjonalnego aparatu. Oferuje ręczną ekspozycję i ostrość, oddzielny tryb przechwytywania głębi, formaty plików jak RAW (a teraz ProRAW) i nie tylko. Te funkcje to jedno, a robienie tego wszystkiego z zachowaniem ich użyteczności to co innego ”.

Luks.

W Forbes w każdy weekend Apple Loop oferuje siedmiodniowe wydarzenia specjalne. Nie zapomnij mnie śledzić, aby nie przegapić żadnej przyszłej relacji. Apple Loop można przeczytać w zeszłym tygodniu tutajLub W Forbes jest również dostępna w tym tygodniu siostrzana kolumna Loop, Android Circuit.