Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Czy magiczna klawiatura 2020 jest odpowiednia? Ostatnia odpowiedź

Używam iPada Pro od ponad tygodnia – moją recenzję możesz przeczytać tutaj – i pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem, było znalezienie odpowiedzi na pytanie, czy zeszłoroczna Magic Keyboard będzie pasować do tegorocznego iPada Pro.

Więcej od ForbesaApple iOS 14.6: Następna aktualizacja iPhone’a zawiera nową funkcję Genius

Jak wiecie, dotyczy to tylko 12,9-calowego iPada Pro, ponieważ jest grubszy niż w zeszłym roku. Mniejszy 11-calowy iPad Pro ma identyczne wymiary, więc jeśli masz ubiegłoroczną klawiaturę Magic Keyboard, będzie on idealnie pasował do nowego iPada Pro. Nie musisz kupować nowego.

Ale większy tablet jest o 0,5 mm grubszy. Taki super cienki, że nie czułeś różnicy. Apple ostrzega, że ​​Magic Keyboard może.

Firma była jasna, że ​​nowy tablet będzie funkcjonował na starej klawiaturze. Wszystkie złącza są w tym samym miejscu, więc nie ma problemu.

Ale problem mógł się pojawić, gdy próbowałem zamknąć Magic Keyboard na iPadzie Pro.

Są to tolerancje, z którymi pracuje Apple, dodatkowe 0,5 mm może mieć znaczenie, szczególnie, jak wskazał Apple, jeśli Twój iPad ma osłonę ekranu.

Więcej od ForbesaRecenzja Apple iPad Pro 2021: szybka wydajność, świetny wyświetlacz, ten sam stary projekt

Na marginesie, czy ktoś założył osłonę ekranu na iPada? Radość z ekranu, zwłaszcza najnowszego 12,9-calowego iPada Pro z niesamowitym ekranem miniLED, polega na tym, aby widzieć go tak wyraźnie, jak to tylko możliwe, i nie ma całkowicie przezroczystej osłony ekranu.

W każdym razie wracamy do tolerancji.

Jest w tym kilka szerokości geograficznych: 11-calowy iPad Pro i najnowszy iPad Air mają różne grubości i oba pasują do 11-calowej klawiatury Magic Keyboard. Ale różnica jest tylko 0,2 mm.

Dlatego cierpliwie starałem się dopasować tablety i klawiatury, aby móc udzielić ostatecznej odpowiedzi.

Poniższe zdjęcia pokazują iPada Pro 2021 – można to łatwo zauważyć, ponieważ model 2020 ma mniejsze otwory w maskownicach audio i było ich więcej w porównaniu z najnowszym tabletem.

Powyżej arkusz Magic Keyboard 2020 w kolorze gwiezdnej szarości, a poniżej nowa wersja w oryginalnym białym kolorze.

Mogę zapewnić, że dopasowanie jest idealne i bezwysiłkowe. Nie ma skrępowania, gdy jest zamknięty lub wymaga dodatkowego wysiłku. Oczywiście na iPadzie nie mam osłony ekranu.

Wypróbowałem też iPada Pro 2020 w jego Magic Keyboard 2021. Ponownie, idealne wyrównanie, chociaż na zamkniętym końcu arkusza jest mała, ale widoczna szczelina. W razie potrzeby dowód, że nowa klawiatura Magic Keyboard została zaprojektowana z dodatkowym miejscem, aby lepiej pasowała do grubszego iPada Pro.

Wniosek 1: Jeśli nie masz osłony ekranu na swoim 12,9-calowym iPadzie, nie musisz szukać nowej Magic Keyboard.

Wniosek 2: Chyba że chcesz tę fajną nową białą klawiaturę.

Więcej od ForbesaApple Watch Series 7: Insider Leak sugeruje największą jak dotąd aktualizację projektu

READ  Jak zdobyć Błyszczącego Panchama i Błyszczącego Pangoro w Pokemon GO?