Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Oto, co musisz wiedzieć

Oto, co musisz wiedzieć

Dziś Tłusty Czwartek, ostatni dzień przed chrześcijańskim okresem Wielkiego Postu.

Chociaż jest ono również znane jako Mardi Gras – a w Nowym Orleanie z pewnością świętują one burzą paradami, kostiumami i tonami koralików – w metrze Detroit Tłusty Czwartek jest Dniem Paczki.

Tłusty Wtorek (zwany także Wtorkiem Ostatki) to dzień poprzedzający Środę Popielcową, dla wielu chrześcijan obchodzących Wielki Post, będący świętym dniem modlitwy i postu, który upamiętnia czterdzieści dni, podczas których Jezus Chrystus po swojej śmierci udał się na pustynię bez jedzenia i wody. chrzest. Środa Popielcowa to pierwszy dzień Wielkiego Postu, który trwa aż do weekendu wielkanocnego. Wielu obserwatorów decyduje się w tym czasie na rezygnację z czegoś, np. słodyczy, stąd gorączka cukrowa w Tłusty Czwartek.

Gdzie zdobyć paczki

Krótko mówiąc, gdziekolwiek. Większość piekarni, sklepów z pączkami i sklepów spożywczych sprzedaje pudełka patski od kilku dni, jeśli nie kilku tygodni. Jeśli chcesz dziś rano dla swojego biura lub rodziny mieć dziesiątki wypełnionych cukrem polskich smakołyków, być może będziesz musiał poczekać trochę w kolejce w polskiej piekarni, takiej jak New Palace w Hamtramck lub Polski Rynek w Troi.

Wiele sklepów przyjęło przedsprzedaż paczek, ale powinny one pozostać w sklepach przez cały ranek i wczesne popołudnie.

więcej: 5 naszych ulubionych paczek, które możesz teraz dostać w Metro Detroit

Co to jest paczka i jak się to mówi?

Paczki to polskie wypieki robione z mąki, jajek, mleka, cukru, drożdży, a czasami masła lub smalcu. Często są wypełnione kremem, dżemem owocowym lub galaretką i są polewane lub pokryte cukrem na wierzchu. Celem jest wykorzystanie wszystkich kuszących i niegrzecznych składników znajdujących się w kuchni przed rozpoczęciem postu wielkopostnego.

Paczki, które jest liczbą mnogą, wymawia się POONCH-key. Paczek, wymawiane PON-check, oznacza tylko jeden.

READ  Ocalały zawodnik „Josh” odkrywa przed kamerą, że jej narzeczony jest w ciąży

Gdzie są imprezy?

W ciągu ostatnich dziesięcioleci miasto Hamtramck zamieniło to w powód, aby rzucić beczkę i urządzić całodniową imprezę w barach na terenie miasta o powierzchni 2,2 mili kwadratowej. Oto kilka najważniejszych wydarzeń:

Blef Post 10: Sala Stowarzyszenia Weteranów Polskich zorganizuje imprezę na piętrowym pokładzie z dwoma barami, DJ-em i muzyką na żywo, a dla dodania energii będą podawane hamburgery Marcusa prosto z knajpy w Six Mile. W samo południe rozpoczynają się zawody w jedzeniu patzaki. 11824 Gusa Campau.

Muzułmanie w Polsce: Odkryj ten polka-rockowy zespół komediowy występujący w godzinach 10:30–12:30 w Ant Hall (2320 Caniff) i 14:30–17:00 w Whiskey in the Jar (2741 Yemans).

Minibarek: paczki wypełnione alkoholem od 10:00. Nie możesz dzisiaj wyjść z pracy? Imprezę poprowadzą rock'n'roll na żywo od 13:00 do 22:00 pod adresem 10339 Conant.

Bar Kelly: Wyjątkowa piekarz Hamtramck Maryrose Moses będzie podawać na tradycyjnych i specjalnych opakowaniach, w tym „Grubego Elvisa” z kremem bananowym, polewą czekoladową i plasterkiem kandyzowanego bekonu na wierzchu. Plotka głosi, że robi też cheeseburgery z bułki paschke. 2403 Holbrooka.

Jeśli szukasz więcej imprez związanych z Mardi Gras, odwiedź restaurację w stylu nowoorleańskim Howe's Bayou w Ferndale na Woodward, na północ od Nine Mile, lub Gator Jakes Sports Bar w Macomb County pod adresem 36863 Van Dyke, w którym w całym obiekcie General panuje motyw Mardi Gras. . Gator Jakes będzie dziś gotował raki ze specjalnymi drinkami i DJ-em. W hrabstwie Wayne Brine Oyster House w Grosse Pointe Park organizuje dziś wieczorem po raz pierwszy uroczystość Tłustego Wtorku z muzyką na żywo Brandona Reevesa i Happy Hands Club od 17:00 do 21:00.

Jeśli chcesz po prostu wspaniałej kuchni w Luizjanie bez zbędnych kłopotów, Louisiana Creole Gumbo to stara firma z Detroit, posiadająca trzy lokalizacje. W zeszłym roku właściciele opuścili pierwotną przestrzeń bagażową przy Gratiot Avenue, w której mieściła się LCG przez ponad 50 lat i prowadzą restaurację z pełnym zakresem usług zaledwie kilka przecznic na północ, pod adresem 2830 Gratiot.

READ  Facebookowi grozi potencjalny zakaz monetyzacji danych młodzieżowych

[email protected]