Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Oto, ile miliardów dolarów wydano na aplikacje na świecie

Może to brzmieć zbędnie, ale w dzisiejszych czasach istnieje aplikacja do prawie wszystkiego. Od dostarczania jedzenia online, artykułów spożywczych po „zarządzanie” elektrycznymi szczoteczkami do zębów, korzystają osoby z określonym poziomem dochodu rozporządzalnego aplikacje do codziennych spraw. Oczywiście ludzie nie wstydzą się wydawać na te aplikacje. Według raportu autorstwa wieża czujnikaWydatki konsumentów na całym świecie na aplikacje mobilne osiągnęły 33,6 miliarda dolarów Jabłko‘s Sklep z aplikacjami i Google Play Store w trzecim kwartale 2021 roku.
Ta liczba obejmuje łączne wydatki konsumentów na zakupy w aplikacji, aplikacje premium i subskrypcje. W ujęciu rocznym liczba ta wzrosła z 29,2 mld USD do 33,6 mld USD.

Android Przewaga w grach, wydawanie aplikacji

Sensor Tower przypisuje wzrost użytkownikom smartfonów z Androidem, których wydatki wzrosły o 18,6%. W porównaniu z ubiegłym rokiem kwota wydana na Sklep Google Play wzrosła z 10,2 mld USD do 12,1 mld USD.
W porównaniu do Sklepu Play, Apple App Store odnotował stosunkowo niewielki wzrost. Przychody App Store wzrosły o 13,2% – z 19 miliardów dolarów do 21,5 miliardów w porównaniu z ubiegłym rokiem. „Podobnie jak w poprzednich okresach konsumenci wydali około 1,8 razy więcej na rynku Apple niż na rynku Google” – czytamy w raporcie Sensor Tower.
Raport Sensor Tower ujawnia również, że wydatki na gry mobilne wzrosły o 7,7% rok do roku, do 22,4 miliarda dolarów na całym świecie w trzecim kwartale 2021 roku, głównie za sprawą rynku Google. Wydatki konsumentów na gry mobilne w App Store wzrosły o 5,6% do 13,1 mld USD z 12,4 mld USD, podczas gdy wydatki na Google Play wzrosły o 10,7% rok do roku do 9,3 mld USD z 8,4 mld USD w tym samym okresie ubiegłego roku. Raport Sensor Tower stwierdza: „Podczas gdy wydatki konsumentów na gry mobilne nadal rosną, wzrost w tej kategorii zaczyna wracać do normy”.

READ  Call of Duty: Vanguard's Alpha Preview jest w ten weekend bezpłatny dla graczy na PS4 i PS5