Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Oto jak uchwycić ten niesamowity widok nocnego nieba – Wiadomości technologiczne, Firstpost

Sierpień obfituje w ekscytujące wydarzenia na niebie, które sprawią, że miłośnicy nieba będą przyklejeni do teleskopów. Ten miesiąc Będziesz świadkiem deszczu meteorów, niebieskiego księżyca i widoku Jowisza i Saturna.

Podobno osiągnąć szczyt w połowie sierpnia, kamery NASA śledzące meteory zaczęły już wykrywać pierwsze meteoryty z deszczu meteorytów Perseidów od 26 lipca.

Miłośnicy kosmosu będą mogli je odkryć od nocy 11 sierpnia do 12 sierpnia. Ci, którzy mieszkają na półkuli północnej, będą w stanie wykryć ponad 40 Perseidów na godzinę. Ci na półkuli południowej zobaczą mniej Perseidów. Perseidy pojawią się jako szybkie, małe smugi światła.

Jak powstają deszcze meteorów?

NASA powiedziała, że ​​ponieważ ścieżka komety przybliża ją do Słońca, część jej lodowej powierzchni „wrze”, uwalniając w kosmos dużo gruzu, wody i gazu. Ziemia styka się z tymi szczątkami każdego roku, gdy kończy swój obrót wokół Słońca.

Te meteoryty lub skały kosmiczne, które są znacznie mniejsze niż asteroidy, zderzają się z ziemską atmosferą i rozpadają się w zjawisko magmowe powszechnie znane jako wschodząca gwiazda.

Kiedy wiele meteorów spada na Ziemię w tym samym czasie, nazywa się to deszczem meteorów.

Jak zobaczyć meteory Perseidów

Najlepiej byłoby, gdyby Perseidy na półkuli północnej były najlepiej widoczne w godzinach tuż przed świtem. Ale czasami ludzie mogą go złapać już o 22:00. NASA sugeruje również pozostawanie w łóżku lub budzenie się między godzinami przed świtem w nocy z 11 na 13 sierpnia.

Meteory będą mniej widoczne w granicach miasta ze względu na większe zanieczyszczenie sztucznym światłem. Tak więc bezpieczne miejsce na przedmieściach, gdzie nie ma dużo zanieczyszczeń i niewiele budynków zasłaniających widok, jest idealnym miejscem.

READ  Pełnia księżyca we wrześniu: jak złapać ostatni superksiężyc w 2023 roku

Do obserwacji deszczów meteorów nie są potrzebne żadne teleskopy ani lornetki. Po prostu połóż się na plecach na około trzydzieści minut, aby Twoje oczy przyzwyczaiły się do ciemności i cieszyły się fajerwerkami!

Jeśli nie możesz oglądać deszczów meteorów w prawdziwym życiu, możesz oglądać je online, ponieważ wiele stron internetowych będzie transmitować ten niesamowity deszcz na żywo. NASA YouTube Kanał jest jednym z takich miejsc, w którym można obejrzeć transmisję na żywo z deszczu meteorytów Perseidów.

Dlaczego Perseidy są tak wyraźnie widoczne?

Perseidy pojawiają się w nocy w środku lata, kiedy czyste niebo poprawia widoczność. Jest to również jeden z najbardziej „ciężkich deszczów” (od 50 do 100 meteorów na godzinę), co zwiększa szanse, że miłośnicy nieba będą w stanie go dostrzec podczas nocnych obserwacji meteorów.

Innym powodem, dla którego Perseidy są jaśniejsze niż inne meteoryty, są ich kule ognia – wyjątkowo jasne meteoryty, które są wystarczająco oszałamiające, aby można je było zobaczyć na bardzo szerokim obszarze. Te meteory powstają z „materiału komet” i są zasadniczo ogromnymi eksplozjami, które emitują światło i kolor.