Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Otwarcie najdłuższej na świecie kładki Arauca w Portugalii

Arauca, Portugalia: Najlepiej będzie się rozciągnąć, zanim spojrzysz w dół z mostu Arauca.

Wąski most dla pieszych zawieszony w dolinie rzeki w północnej Portugalii jest uważany za najdłuższą kładkę na świecie i został oficjalnie otwarty w niedzielę.

Kobieta przechodzi przez kładkę w Arauca w północnej Portugalii.Przypisuj mu:AP

Most Aroca oferuje półkilometrowy spacer po jego odcinku, wzdłuż metalowego chodnika zawieszonego na kablach. Na głębokości 175 metrów rzeka Paiva przepływa przez wodospad.

Arauca znajduje się 300 kilometrów na północ od stolicy Portugalii, Lizbony.

Miejscowi po raz pierwszy spacerowali po moście w zeszłym tygodniu. Wielu było zachwyconych – chociaż niektórzy przyznają, że czuć się podniesionym i odsłoniętym było trochę niepokojące.

Ludzie przechodzą przez wąską kładkę zawieszoną w dolinie rzeki, która jest uważana za najdłuższą kładkę na świecie, w Arauca w północnej Portugalii.

Ludzie przechodzą przez wąską kładkę zawieszoną w dolinie rzeki, która jest uważana za najdłuższą kładkę na świecie, w Arauca w północnej Portugalii.Przypisuj mu:AP

Księga Rekordów Guinnessa podaje na swojej stronie internetowej, że najdłuższym wiszącym mostem dla pieszych na świecie jest japoński most Kokonoe Yume, który został otwarty w 2006 roku i rozciąga się na 390 metrów.

Ale wiszący most Charles Konen, który został otwarty w Alpach Szwajcarskich w 2017 roku, rzuca wyzwanie temu znakowi na 494 metrach.

Most Arauca kosztował 2,3 miliona euro (3,5 miliona dolarów).

Dzieci poniżej 6 roku życia nie mogą jeździć, a wszystkie wizyty będą odbywać się z przewodnikiem

AP

READ  Wyspa śmieci nie istnieje: jak jedno japońskie społeczeństwo zwyciężyło nad toksycznym wysypiskiem śmieci | Japonia