Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Głęboki smutek po zabiciu znanego działacza LGBT w Tonga | Tonga

Policja jest w środku Tonga Prowadzą śledztwo w sprawie śmierci jednego z najwybitniejszych działaczy LGBT w kraju po tym, jak jego ciało zostało znalezione na plaży w pobliżu jego domu na Tongatapu, głównej wyspie Tonga.

27-letni mężczyzna został oskarżony o zamordowanie 41-letniego Polikalibo Kivu. Kivu, pieszczotliwie znany jako „Poli”, był prezesem Stowarzyszenia Tonga Lets, organizacji poświęconej społeczności LGBTQ w kraju, która zapewnia wsparcie, rzecznictwo i usługi edukacyjne dotyczące AIDS.

„Policja oskarżyła 27-letniego mężczyznę z Vongamisi Vavach, mieszkańca Halaleva, o morderstwo w związku ze śmiercią 41-letniego Polikalibo Kivu z Lapy w pierwszą sobotę maja 2021 r.” – poinformowała policja w Tonga w oświadczenie. .

„27-latek oskarżony zgłosił się na policję w zeszłą sobotę wieczorem i został zatrzymany w areszcie, aby dziś stawić się przed sądem pokoju… To jest tragiczne wydarzenie, a my jesteśmy z rodziną, przyjaciółmi i przyjaciółmi pana Kivu. Szersza społeczność.”

Policja Tonga odmówiła komentarza, czy podejrzewa, że ​​śmierć Kivu była zbrodnią z nienawiści.

Wyrazy uznania napływały od ludzi z całego regionu, chwaląc zaproszenie, pasję i ciepło Kivu.

„Polly, jak wielu z nas wiedziało, była bezinteresownym humanistą i niestrudzonym orędownikiem praw osób o różnych orientacjach seksualnych, tożsamości płciowej i ekspresji płciowej” – oświadczyło Stowarzyszenie Tonga Lets. W swoim oświadczeniu dodali, że wyglądało na to, że Kivu „padł ofiarą bardzo brutalnego ataku”.

W 2016 roku Stowarzyszenie Tonga Leitis przeprowadziło ogólnokrajowe konsultacje z przywódcami rządu Tonga w celu zapewnienia większej ochrony osobom LGBT w tym kraju. Zgodnie z obowiązującym prawem sodomia jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat więzienia.

Kivu przez całe życie był aktywistą, przewodniczącym Pacific Protection Network for Gender Inclusion and Communication Officer w Tonga Red Cross Society.

Księżniczka Tonga Hun. Frederica Tuita jest jedną z wielu prominentnych osób, które dzielą się wiadomościami o jego przedwczesnej śmierci w mediach społecznościowych z hashtagiem #JusticeForPoli.

READ  Wojna ukraińsko-rosyjska na żywo: siły rosyjskie intensyfikują ofensywę na Donbas, podczas gdy USA zwiększają pomoc wojskową dla Ukrainy

„To naprawdę boli”. Toita napisał: „Byliśmy całkowicie zdruzgotani wiadomością o śmierci mojej ukochanej Polly”.

Tryskający żal dotarł do wszystkich zakątków świata, a ludzie i organizacje debatują nad jego potężnym wpływem na Pacyfiku.

„Polly jest znany wielu z nas w regionie i na świecie jako namiętny, krytyczny, wesoły i działacz na rzecz praw człowieka”. Pacific SGBD powiedział w oświadczeniu: „Swoim urokiem i przywództwem wpłynął na tak wiele istnień ludzkich i miał był inspiracją dla nas wszystkich ”.

W oświadczeniu Program Narodów Zjednoczonych ds. AIDS na Pacyfiku mówił o swoim wkładzie jako aktywisty, w szczególności o jego pracy w dziedzinie reagowania na HIV i edukacji.

„Polly od wielu lat jest silną aktywistką na rzecz praw człowieka w różnych dziedzinach, zwłaszcza w przypadku kobiet transpłciowych (Letis) oraz w odpowiedzi na HIV w Tonga i na Pacyfiku” – oświadczyła Organizacja Narodów Zjednoczonych do Walki z AIDS na Pacyfiku.

Oprócz pracy ze społecznością LGBTQI + w Tonga, Kivu był również aktywnym aktywistą w kryzysie klimatycznym.

Protest Kivu przy świecach odbędzie się w czwartek w Sali Konferencyjnej Bazyliki od 18:00 do 20:00 czasu Tonga. Publiczność może śledzić na stronie Broadcomfm Broadcasting na Facebooku.