Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Otwarta radykalna histerektomia zwiększa przeżycie raka we wczesnym stadium

Otwarta radykalna histerektomia zwiększa przeżycie raka we wczesnym stadium

Jak wynika z pięcioletniego badania prowadzonego przez naukowców z Houston Methodist i opublikowanego w czasopiśmie Journal of Clinical Oncology, pacjentki z rakiem szyjki macicy we wczesnym stadium przeżywają lepiej i rzadziej nawrotów po otwartej radykalnej histerektomii w porównaniu z małoinwazyjnymi metodami laparoskopowymi.

„Wyniki tej analizy mają charakter wstępny Studia w 2018 roku Doprowadziło to do zmiany wytycznych National Comprehensive Cancer Network ustalonych w tym samym roku, zgodnie z którymi radykalna histerektomia powinna być rutynowo wykonywana w sposób otwarty. „To najnowsze badanie potwierdza to zalecenie” – powiedział. Pedro T. RamirezaMD, ordynator oddziału położnictwa i ginekologii w Houston Methodist.

Rak szyjki macicy to wzrost komórek, który rozpoczyna się w szyjce macicy, na dnie macicy. Na raka szyjki macicy najczęściej chorują kobiety w wieku od 35 do 44 lat. We wczesnym stadium chorobę można leczyć poprzez usunięcie tkanki nowotworowej. W innych przypadkach może być konieczna histerektomia.

To nowo opublikowane badanie opiera się na wynikach badania z 2018 r., które wykazało, że minimalnie inwazyjna operacja chirurgiczna w celu leczenia raka we wczesnym stadium niesie ze sobą większe ryzyko nawrotu choroby i spowodowania śmierci. Ramirez kierował badaniem z 2018 r. wraz z nowym badaniem pt. „Badanie LACC: końcowa analiza całkowitego przeżycia w porównaniu z histerektomią otwartą i radykalną u chorych na raka szyjki macicy we wczesnym stadium.”

Ramirez i jego współpracownicy z całego świata odkryli, że wskaźnik przeżycia po czterech i pół roku w przypadku chirurgii małoinwazyjnej wyniósł 90,6% w porównaniu z 96,2% w przypadku chirurgii otwartej. Około 85% pacjentów, którzy przeszli operację minimalnie inwazyjną, pozostało wolnych od raka w porównaniu z 96% pacjentów, którzy pozostali wolni od raka po operacji otwartej.

„Mamy pewne teorie na temat lepszych wyników w przypadku operacji otwartej, w tym na temat nieodłącznego ryzyka powiększenia brzucha gazami podczas zabiegu lub stosowania pewnych wyrobów medycznych, które mogą zwiększać prawdopodobieństwo rozprzestrzenienia się komórek nowotworowych. Prowadzimy dalsze badania spróbować ustalić dlaczego” – powiedział Ramirez.

READ  Obrazowanie w ANSTO wspierało badania prowadzone przez Curtin University, które odkryły najstarsze trójwymiarowe serce w skamieniałej rybie liczącej 380 milionów lat.

Współpracownikami Ramireza w tym badaniu są m.in. Christy P. Robledo, lek. Michael Fromowitz, lek. Rene Pareja, lek. Retan Ribeiro, lek. Aldo Lopez, lek. Xiaojian Yan i lek. David Isla, lek. Renato Moretti. Marcos K. Bernardini, MD, Val Gepsky, Rebecca Asher, Vanessa Behan, Robert L. Coleman, MD i Andreas Obermeier, MD

Badanie LACC zostało częściowo wsparte przez firmę Medtronic i darowizny na cele charytatywne.

/Wydanie ogólne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk korporacyjnych ani stron, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów. Zobacz całość tutaj.