Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pagani Utopia ujawnił: supersamochód ze starej szkoły wykorzystuje silnik V12 i ręczną skrzynię biegów

Pagani Utopia ujawnił: supersamochód ze starej szkoły wykorzystuje silnik V12 i ręczną skrzynię biegów

Pagani opiera się dążeniu do elektryfikacji dzięki 6,0-litrowemu silnikowi Mercedes-AMG V12 o mocy 635 kW i 1100 Nm dla nowej Utopii.


Pagani Nie rezygnuj z mocy benzyny i miej samochód, który to udowodni – Cnotliwe miasto – Gdzie włoska firma hipersamochodowa zaprezentowała swój trzeci model na trzecią dekadę.

Nazwa samochodu oznacza „idealne miejsce”, a założyciel firmy Horatio Pagani powiedział, że jest to wynik sześcioletniego programu rozwoju, który obejmuje wszystko, od 4000 planów projektowych po osiem pełnowymiarowych prototypów.

Samochód został zaprezentowany w Teatro Lirico w Mediolanie we Włoszech, ale nie ma jeszcze informacji na temat jego osiągów ani ceny.Produkcja utopii będzie jednak ograniczona do 99 samochodów.

Kluczowe liczby to moc wyjściowa 6-litrowego Mercedesa-AMG V12 Pagani z podwójnym turbodoładowaniem – 635 kW przy 6000 obr./min, 1100 Nm rozpiętości od 2800 do 5900 obr./min – a także może obracać się do 6700 obr./min.

Pagani twierdzi, że silnik jest wystarczająco czysty, aby spełnić kalifornijskie normy emisji, chociaż nie podaje szczegółów dotyczących jego wydajności.Dowodem na prostotę nowego supersamochodu Paganiego jest siedmiobiegowa manualna skrzynia biegów, wyposażona w oldschoolowy pedał sprzęgła.

Dostępna jest również siedmiobiegowa manualna skrzynia biegów, a Utopia kontynuuje napęd na tylne koła i elektromechaniczny mechanizm różnicowy.

Kabina jest całkowicie analogowa, bez gigantycznego ekranu informacyjno-rozrywkowego, który dominuje na desce rozdzielczej każdego samochodu, a zamiast tego wykorzystuje tradycyjny zestaw przełączników i wskaźników.Zawieszenie ma aluminiowe wahacze i elektronicznie sterowane adaptacyjne amortyzatory, z karbonowo-ceramicznymi hamulcami Brembo z sześciotłoczkowymi zaciskami z przodu i czterotłoczkowymi z tyłu.

Przednie koła mierzą 21 cali, a tylne 22 cale, wszystkie wyposażone w niestandardowe opony Pirelli z utopijną sylwetką na ścianach bocznych.Stylistyka utopii jest bardziej powściągliwa niż poprzednie kreacje Pagani, Huayra i Zonda, ale wciąż ma charakterystyczne akcenty, w tym czterorurowy kanał wydechowy i kształt przednich reflektorów.

Po tym, jak ten żmudny proces twórczy został całkowicie wchłonięty, ideały reprezentowane przez projekt stały się bardzo intymne
Jakakolwiek próba opisania tego wydawałaby się nieodpowiednia, powiedział założyciel i dyrektor generalny Pagani, Horatio Pagani w oficjalnym komunikacie prasowym.

Dostępność i ceny w Australii nie zostały jeszcze potwierdzone.Paul Joffre

Paul Joffre jest dziennikarzem motoryzacyjnym od ponad 40 lat, pracuje dla gazet, magazynów, stron internetowych, radia i telewizji. Jako dziennikarz wiadomości ogólnych i wykwalifikowany reporter sportowy, jego pasja do samochodów zaprowadziła go do magazynów Wheels, Motor, Car Australia, które to magazyny Car i Auto Action. Jest mistrzem kierowców wyścigowych, a także Światowym Sędzią Samochodowym Roku.

Przeczytaj więcej o Paulu Joffre LinkIkona