Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Panasonic wprowadza obiektyw LUMIX S 18 mm F1,8 (S-S18)

Panasonic wprowadza obiektyw LUMIX S 18 mm F1,8 (S-S18)

Panasonic wprowadził obiektyw stałoogniskowy LUMIX S Series 18 mm F1.8 z dużą przysłoną (S-S18).

Po modelach 85 mm, 50 mm, 35 mm i 24 mm jest to piąty z serii obiektywów o dużej aperturze F1,8 opartych na systemie L-Mount.

Ważący zaledwie 340 g aparat LUMIX S-S18 można sparować z S5, najmniejszym pełnoklatkowym modelem firmy LUMIX. Solidna konstrukcja odporna na kurz/rozpryski zapewnia niezawodne użytkowanie w terenie w trudnych warunkach i temperaturach do -10°C.

Ogniskowa umożliwia wykonywanie zdjęć krajobrazowych, astrofotograficznych i architektonicznych, a obiektyw może być również używany do robienia zbliżeń dzięki minimalnej odległości ogniskowania 0,18 m.

Pięć obiektywów o stałej ogniskowej F1.8 ma wspólny rozmiar i rozmieszczenie części sterujących, w tym podobny środek ciężkości, co ułatwia na przykład szybką wymianę obiektywów przy minimalnej regulacji balansu, gdy aparat jest włączony skupiać. Dzięki tej samej średnicy można również stosować zwykłe filtry. Użycie pięciu obiektywów LUMIX S F1.8 o stałej ogniskowej wystarczy do kręcenia filmów przy minimalnym nakładzie pracy i postprodukcji.

Obiektyw LUMIX S-S18 składa się z 13 elementów w 12 grupach, w tym trzech soczewek asferycznych, trzech soczewek ED (o ultraniskiej dyspersji), soczewki UED (o ultraniskiej dyspersji) i soczewki UHR (o ultrawysokim współczynniku załamania światła). Średnica filtra wynosi 67mm, z 9-listkową okrągłą przesłoną.

Aparat LUMIX S-S18 jest zgodny z matrycą LUMIX 240 kl./s, co pozwala korzystać z szybkiego i precyzyjnego AF. W przypadku ustawienia nieliniowego ostrość jest przesuwana o zmienną wielkość zgodnie z prędkością obrotu pierścienia ostrości; Podczas gdy w przypadku konfiguracji liniowej, ostrość jest przesuwana o określoną wartość zgodnie z wielkością obrotu pierścienia ostrości. Czułość (wielkość przesunięcia ostrości na km obrotu) można określić w zakresie od 90° do 360° w krokach co 30°.

Do nagrywania filmów LUMIX S 18 mm F1,8 jest wyposażony w mechanizm rozmycia oddechu, a także mikrokrokową kontrolę przysłony.

READ  Garmin HRM-Pro Plus kontra HRM-Pro: co nowego?

Obiektyw będzie dostępny pod koniec października w cenie 1549 USD.