Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Peter Van Onselen twierdzi, że Channel 10 jest na krawędzi „katastrofy”, gdy akcje Paramount spadają

Peter Van Onselen twierdzi, że Channel 10 jest na krawędzi „katastrofy”, gdy akcje Paramount spadają

dawny Projekt Gospodarz Peter Van Onselen wydaje straszne ostrzeżenie o niepewnej przyszłości Network Ten, stwierdzając, że sieć jest na krawędzi „katastrofy” i może nie być w stanie przetrwać.

Dr Van Onselen, który opuścił stanowisko redaktora politycznego sieci na początku tego roku, wyraził swoje zaniepokojenie losem Tina w felietonie w australijski.

Skrytykował Tina, nazywając go „minstrelem australijskiej telewizji komercyjnej” i twierdząc, że nie udało mu się wykorzystać przewagi wynikającej z poparcia przez głównego gracza medialnego ze Stanów Zjednoczonych, Paramount.

Mówił o niedawnym kryzysie Paramount, w którym cena akcji spadła z ponad 97 dolarów do mniej niż 15 dolarów w ciągu zaledwie dwóch lat.

Spadek fortuny Paramount znalazł odzwierciedlenie w znacznym spadku udziału w rynku w Australii, gdzie flagowy program informacyjny Ten o godzinie 17:00 zdołał przyciągnąć w tym miesiącu zaledwie sześć procent widowni telewizyjnej.

Zastanawiając się nad swoim początkowym optymizmem, kiedy CBS, obecnie Paramount, przejęło sieć, dr Van Onselen ujawnił swój sceptycyzm co do jej długoterminowej rentowności.

„Możesz być trochę bardziej optymistyczny, jeśli chodzi o przyszłość Paramount (i Network 10), jeśli część biznesowa związana jest z nadawaniem, ale tak nie jest” – napisał.

„Tutaj koncentrują się straty, ale także tam zawsze była nadzieja na wzrost.

„Wzrost subskrypcji nie był jeszcze wystarczająco silny, aby streaming był opłacalny, i chociaż Paramount + jest duży jak na standardy australijskie i rośnie, jest przyćmiony przez inne w USA, gdzie nadrabiają zaległości od czasu wejścia do transmisji miejsce po swoich głównych konkurentach”.

„Utracona szansa bycia wczesnym użytkownikiem przez kierownictwo”.

Powstanie gigantów streamingowych, takich jak Netflix, Disney+ i Amazon Prime, przyćmiło Paramount w skali globalnej, przez co ma trudności z konkurowaniem. Firma odnotowała oszałamiającą stratę w wysokości 1 miliarda dolarów w pierwszym kwartale tego roku, obniżając dywidendę o 80 procent i zamrażając zatrudnienie.

READ  Szef Disneya, Bob Iger, przyznaje, że studio „wyprodukowało zbyt wiele” sequeli Marvela

Ponieważ słynny guru giełdowy Warren Buffett posiada 15 procent udziałów w firmie, narastają obawy, że może zdecydować się na zbycie, pogłębiając spadek ceny akcji.

Dr Van Onselen ostrzegł, że odejście Buffetta wywoła panikę i będzie katastrofą dla obecnego kierownictwa Paramount.

Kontynuował: „Nie wierzy, że streaming jest przyszłością Paramount, chyba że można szybko osiągnąć skalę”.

„Jeśli się go pozbędzie, cena akcji spadnie jeszcze bardziej niż jest. Wycofanie się Buffetta z biznesu to pewien sposób na wywołanie paniki, a Paramount już jest w panice”.

„To byłaby katastrofa dla obecnej administracji”.

Ostatnie oceny pokazały tylko spadające wyniki Dziesiątki Projekt I Najpierw dziesięć wiadomości plasując się w 20 najlepszych piątkowych programach w Australii, zajmując odpowiednio 18. i 19. miejsce. W poniedziałek wieczorem program informacyjny Ten nie znalazł się w pierwszej dwudziestce, podczas gdy programy informacyjne ABC Seven i Nine zdominowały pierwszą szóstkę.

Dyrektor telewizyjny z konkurencyjnej stacji opisał ponure wyniki jako najgorsze, jakie widział w swoim „30 latach w biznesie”.

Dr van Onselen przypisał ten kryzys marce i zarządowi sieci, a nie jej gospodarzom. Ostrzegł, że administracja USA może rozważyć zamknięcie australijskiego oddziału w celu obniżenia kosztów na całym świecie.

Optymistyczna przyszłość, którą Ten pokazał, kiedy została przejęta przez CBS/Paramount, wydaje się być już przeszłością.

Jednak Ten odrzucił spekulacje i podkreślił swoje dobre wyniki w krajowych ratingach.

Według rzecznika sieć odnotowała znaczny wzrost pod względem kluczowych danych demograficznych, ocen i udziału w handlu, osiągając doskonałą pierwszą połowę 2023 r.

Podkreślili sukces 10 Play i Paramount +, a także dominację Network 10 w kluczowych danych demograficznych związanych z reklamą.

Jak wspomnieli popularne Projekt I Najpierw 10 wiadomościktóry dotarł do milionów Australijczyków i miał największą oglądalność transmisji na żywo i miesięczną oglądalność w maju.