Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pierce Brosnan przyznaje się do wędrówki poza szlakiem w parku Yellowstone  Pierce Brosnan

Pierce Brosnan przyznaje się do wędrówki poza szlakiem w parku Yellowstone Pierce Brosnan

Pierce Brosnan, którego fikcyjna postać James Bond kilka razy znajdowała się w gorącej wodzie, przyznał się w czwartek do zjechania ze szlaku w strefie termalnej podczas listopadowej wizyty w Parku Narodowym Yellowstone.

Brosnan, który został postawiony w stan oskarżenia, został ukarany grzywną w wysokości 500 dolarów i nakazano przekazać 1000 dolarów na rzecz Yellowstone Forever – organizacji non-profit wspierającej park – do 1 kwietnia, jak wynika z akt sądowych.

Amerykańska sędzia Stephanie Hambrick oddaliła drugie wykroczenie związane z naruszeniem blokad i ograniczeń użytkowania.

Nie udało nam się od razu uzyskać komentarza prawnika Brosnana, Carla Nochela.

Według cytatów 70-letni Brosnan wszedł 1 listopada na obszar o ograniczonym dostępie w Mammoth Terraces w północnej części Yellowstone, w pobliżu linii Wyoming-Montana. Biuro prokuratora amerykańskiego w Wyoming stwierdziło, że przybył do parku z osobistą wizytą, a nie w celu pracy nad filmem.

Mammoth Terraces to malowniczy obszar z wypełnionymi minerałami gorącymi źródłami wypływającymi ze zbocza wzgórza. To miejsce to tylko niektóre z setek obiektów termalnych parku, od gorących źródeł po musujące zbiorniki błotne, w których woda ma temperaturę wrzenia lub bliską jej.

Wychodzenie poza granice w takich obszarach może być niebezpieczne: niektórzy z milionów ludzi, którzy co roku odwiedzają Yellowstone, doznają poważnych poparzeń, ignorując ostrzeżenia, aby nie zbaczać ze szlaku.

Złapanie może również stwarzać ryzyko prawne, ponieważ na intruzów regularnie nakładane są kary więzienia, wysokie grzywny i zakazy.

Oprócz czterech filmów o Jamesie Bondzie Brosnan zagrał w latach 80. w serialu telewizyjnym Remington Steele, a najbardziej znany jest z głównych ról w filmach „Pani Doubtfire” i „Afera Thomasa Crowna”.

READ  Ofiarami masowej strzelaniny w Plymouth są matka napastnika, trzyletnia dziewczynka