Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pierwsza misja UNAM w Colminie zakończyła się pomyślnie

Pierwsza misja UNAM w Colminie zakończyła się pomyślnie

Meksyk – Instytut Nauk Jądrowych Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku (UNAM) poinformował o zakończeniu pierwszej misji Colmena, która weszła w atmosferę ziemską, gdzie uległa rozpadowi.

„Dziś zakończył się projekt Colmina i będzie to jego epicki finał” – powiedział dr Gustavo Medina Tanco z Instytutu Badań Jądrowych UNAM, który kieruje Laboratorium Instrumentów Kosmicznych (LINX) odpowiedzialnym za utworzenie i rozwój projektu Colmena.

„Szacuje się, że wpływ będzie dotyczył północno-wschodniej Australii i Nowej Zelandii, dlatego zespół LINX uczcił to wydarzenie z mieszanką emocji, ale przede wszystkim z radością, że misja została ukończona” – powiedziała Medina.

„Udowodniliśmy, że małą robotykę, elektronikę i telekomunikację można zaprojektować i zbudować do użytku w przestrzeni kosmicznej; byliśmy w stanie certyfikować na Ziemi, podczas szeroko zakrojonych testów w Meksyku i USA, integrację naszej technologii ze statkiem kosmicznym Peregrine i ładowaniem „Wynieśliśmy go na Vulcan” – dodał. „Rakieta Centaur; zweryfikowaliśmy „przetrwałość i bezpieczeństwo naszych rozwiązań mechanicznych po wystrzeleniu z przylądka Canaveral”.

Medina dodała, że ​​w ramach projektu zweryfikowano także nowe, niskomasowe i tanie technologie pasywne do łagodzenia skutków w przestrzeni kosmicznej.

„Udało nam się obsługiwać naszą technologię (łączność, przetwarzanie danych, laptopy, systemy zasilania itp.) w głębokim kosmosie, poza magnetosferą i 400 000 kilometrów od Ziemi; udowodniliśmy, że Meksyk jest aktywnym graczem w przestrzeni kosmicznej, – podsumował. Powiedział: „W branży i w nowym wyścigu na Księżyc plasuje się w gronie krajów zaawansowanych technologicznie”.

READ  Lekarze ostrzegają przed pośpiechem z ponownym otwarciem Covid