Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zarażona osoba podróżuje przez lotnisko w Sydney i autobusem do Canberry

Zarażona osoba podróżuje przez lotnisko w Sydney i autobusem do Canberry

A zdrowie Ostrzeżenie dotyczące odry zostało wydane po przybyciu podróżnego zakażonego wysoce zaraźliwym wirusem Sydnej Następnie autobusem do Canberry.

Władze Nowej Południowej Walii podały, że osoba przybyła na międzynarodowe lotnisko w Sydney w ubiegłą sobotę po powrocie z Indii, gdzie panuje epidemia odry.

Następnie udali się do Canberry autobusem Murray Express.

Ostrzeżenie dotyczące odry zostało wydane po tym, jak w ubiegły weekend na lotnisko w Sydney przybył podróżny zakażony wysoce zakaźnym wirusem. (Brooke Mitchell)

Chociaż władze odpowiedzialne za zdrowie stwierdziły, że w miejscach odwiedzanych przez osobę zakażoną nie występuje ciągłe ryzyko dla społeczeństwa, zachęcały społeczeństwo do szukania objawów, jeśli przebywały w:

  • Lot Air India AI 302 z Delhi do Sydney, przylot do Sydney w sobotę 20 stycznia o 8:10
  • Lotnisko w Sydney, Terminal 1, przyloty międzynarodowe (w tym odbiór bagażu i odprawa celna), zatoka 9, przystanki autokarowe i autobusowe, rano w sobotę 20 stycznia.
  • Autobus Murrays Sydney do Canberra Express odjeżdża z międzynarodowego lotniska w Sydney około 10:30 w sobotę 20 stycznia. ACT Health kontaktuje się z osobami, które podróżowały tym autobusem.

„Objawy odry obejmują gorączkę, katar, ból oczu i kaszel, po których zwykle trzy lub cztery dni później pojawia się czerwona wysypka, która rozprzestrzenia się od głowy do reszty ciała” – powiedziała dr Christine Silvey, dyrektor Departamentu Chorób Zakaźnych Choroby. – poinformował oddział chorobowy NSW Health.

„Objawy mogą pojawić się w ciągu siedmiu do 18 dni po narażeniu, dlatego ważne jest, aby ludzie zachowali czujność w przypadku narażenia, a jeśli wystąpią objawy, prosimy o skontaktowanie się ze swoim lekarzem rodzinnym lub oddziałem ratunkowym, aby upewnić się, że nie spędzają czasu w poczekalni z inni pacjenci.

„Powinno to przypominać wszystkim, aby upewnili się, że są chronieni przed odrą, która jest wysoce zaraźliwa.

ACT Health kontaktuje się z pozostałymi pasażerami autobusu do Canberry.