Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pierwsza rozprawa przedprocesowa w sprawie Microsoft-Activision wyznaczona jest na 3 stycznia

FTC poprosiła sędziego o zablokowanie transakcji na początku tego miesiąca, argumentując, że fuzja pozwoli Microsoftowi Xbox uzyskać wyłączny dostęp do gier Activision.

Sędzia wyznaczył 3 stycznia na pierwszą rozprawę przedprocesową w sprawie administracji Bidena przeciwko Microsoftowi w związku z wartą 69 miliardów dolarów ofertą nabycia Activision Blizzard, twórcy „Call of Duty”.

Federalna Komisja Handlu (FTC), która egzekwuje prawo antymonopolowe, zwróciła się do sędziego o zablokowanie transakcji na początku tego miesiąca, argumentując, że fuzja pozwoli Microsoftowi X-Box Aby uzyskać wyłączny dostęp do Aktywacja gier, pozostawiając konsole Sony Nintendo i PlayStation na lodzie.

Microsoft odpowiedział, że umowa przyniesie korzyści zarówno graczom, jak i firmom zajmującym się grami, i zaproponował podpisanie prawnie wiążącego dekretu zgody z FTC na udostępnienie gier „Call of Duty” konkurentom, w tym Sony, przez dekadę.

Microsoft przedstawił argument w zgłoszeniu mającym na celu przekonanie sędziego FTC do zezwolenia na kontynuację transakcji.

Sprawa jest oznaką, że administracja prezydenta USA Joe Bidena przyjmuje agresywne podejście do egzekwowania przepisów antymonopolowych. Ale eksperci antymonopolowi twierdzą, że FTC stoi w obliczu trudnej bitwy, aby przekonać sędziego do zablokowania umowy, z powodu dobrowolnych ustępstw, które Microsoft poczynił, aby rozwiać obawy, że może zdominować rynek gier.


READ  Nintendo pozywa ROM serwisu w zapomnienie