Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pierwszy przypadek ludzki odnotowano w Chinach

Pekin: U 41-letniego mężczyzny z prowincji Jiangsu we wschodnich Chinach potwierdzono, że jest to pierwszy przypadek ptasiej grypy H10N3 u ludzi.

Krajowa Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała we wtorek, że mężczyzna, mieszkaniec miasta Zhenjiang, był hospitalizowany 28 kwietnia po tym, jak rozwinął się u niego gorączka i inne objawy.

Dodała, że ​​28 maja zdiagnozowano u niego wirusa ptasiej grypy H10N3, ale nie podała szczegółów na temat tego, jak mężczyzna zaraził się wirusem.

Fermy drobiu w Stanach Zjednoczonych zostały zmuszone do zniszczenia trzech do jednej trzeciej swoich stad z powodu wybuchu ptasiej grypy pod koniec 2015 roku.Przypisuj mu:AP

Komisja dodała, że ​​wirus H10N3 jest patogenem o niskim stopniu nasilenia lub stosunkowo mniej groźnym niż szczep wirusa u drobiu, a ryzyko jego szerokiego rozprzestrzeniania się jest bardzo niskie.

Mężczyzna był stabilny i gotowy do wypisania ze szpitala. Medyczne monitorowanie jego bliskich kontaktów nie doprowadziło do żadnych innych przypadków.

W Chinach występuje wiele szczepów ptasiej grypy, a niektóre z nich sporadycznie zarażają ludzi, zwykle drób. Nie było znaczącej liczby zakażeń ludzi ptasią grypą od czasu, gdy szczep H7N9 zabił około 300 osób w latach 2016-2017.

Narodowa Komisja Zdrowia stwierdziła, że ​​wcześniej na świecie nie zgłoszono żadnych przypadków zakażenia H10N3 u ludzi.

Reuters

READ  Hydry w prawdziwym życiu odrastają, a nowe badania pokazują, w jaki sposób