Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pierwszy w historii materiał filmowy przedstawiający szczenięta żarłacza białego nakręcił kalifornijski kamerzysta Carlos Gaona

Pierwszy w historii materiał filmowy przedstawiający szczenięta żarłacza białego nakręcił kalifornijski kamerzysta Carlos Gaona

Filmowiec i badacz uchwycił prawdopodobnie pierwszy w historii materiał filmowy przedstawiający młodego żarłacza białego.

Niezwykle rzadkiej obserwacji dokonał w lipcu ubiegłego roku Carlos Gaona podczas jednej z jego częstych wypraw w celu fotografowania rekinów w południowej Kalifornii.

Ponieważ praktycznie nie słyszano o relacjach naocznych świadków dotyczących dużych, białych dzieci, pan Gaona początkowo nie był pewien, czy to nieuchwytne stworzenie rzeczywiście zaszczyciło go szacunkiem.

Jego lokalizacja przypadła na czas obserwacji małego białego wyżła w jego ulubionym miejscu, co, jak przyznał, stało się w ostatnich latach trendem w obserwowaniu rekinów.

„Podczas niezliczonych godzin filmowania białych rekinów natknąłem się na bardzo dziwnie wyglądającego białego rekina” – ujawnił w filmie. Instagrama Poczta.

„Ten mały rekin był cały biały”.

Ikona aparatuDuży, biały wzrok, kochanie. kredyt: Carlosa Gaony
Portret nowonarodzonego żarłacza białego.
Ikona aparatuPortret nowonarodzonego żarłacza białego. kredyt: Carlosa Gaony

Gaona stwierdził, że doszedł do wniosku, że miejsce obserwacji to najwyraźniej plac zabaw dla ciężarnych rekinów.

„Tego szczególnego dnia widoczny był duży rekin, który zniknął tuż poza widzialną głębią po kilku nieregularnych i nieoczekiwanych ruchach.

„Wkrótce potem pojawił się ten mały biały rekin, całkowicie pokryty bielą. Nie przypominał niczego, co kiedykolwiek widziałem”.

Pan Gaona był tak pewien swoich odkryć, że przedstawił je koledze naukowcowi Philipowi C. Stearnsowi Biologia środowiska ryb – który opublikował artykuł w styczniowym numerze.

„Stawiamy dwie hipotezy: jedną, że jest to w rzeczywistości nowonarodzony rekin biały, a drugą, że może to być rekin cierpiący na chorobę skóry.

Kontynuował: „Kluczem jest kształt i rozmiar płetw. Konkretnie płetwa grzbietowa. To wyraźnie bardzo mały biały rekin.

„Problem polega na tym, że nikt nigdy wcześniej nie widział tak małej osoby, a może to być najmniejsza osoba, jaką kiedykolwiek zarejestrowano żywą”.

READ  Odkryto starożytne formacje owinięte wokół jądra Ziemi

Fani nagrania zostawili słowa wsparcia dla młodego naukowca na jego stronie na Instagramie.

„Bardzo fajnie, ale zachowaj lokalizację w tajemnicy. Niektórzy ludzie nie muszą wiedzieć, gdzie się znajdują” – powiedziała jedna z osób.

Doktor Michael Domer, znany biolog morski i ekspert, upierał się, że była to rzeczywiście pierwsza tego rodzaju obserwacja.

„Dobra robota, Carlos, jak mówiłem, kiedy po raz pierwszy pokazałeś mi ten materiał w zeszłym roku, jestem prawie pewien, że to nowonarodzony szczeniak, a nie choroba skóry” – skomentował.

Reżyser i gawędziarz, nazywany Artystą Malibu, przez długi czas uchwycił i udostępnił wiele filmów z rekinami.

Ma jednak nadzieję, że jego nowe uznanie zmotywuje nowe pokolenie miłośników zwierząt i działaczy na rzecz ochrony przyrody, pragnących chronić środowisko w całej okazałości.

„Mam nadzieję, że rzuci to pozytywne światło nie tylko na rekiny, ale zachęci innych naukowców-obywateli i następne pokolenia do zaangażowania się w wysiłki na rzecz ochrony wszystkich stworzeń w naszym oceanie”.

„Powiedziałem niezliczoną ilość razy, że rekiny mogą być przerażające, ale nie ma nic bardziej przerażającego niż ocean wolny od rekinów”.

Jedno z wielu zdjęć morza wykonanych przez Carlosa Gaonę.
Ikona aparatuJedno z wielu zdjęć morza wykonanych przez Carlosa Gaonę. kredyt: Carlosa Gaony
Carlos Gaona złapał rekina goniącego surfera.
Ikona aparatuCarlos Gaona złapał rekina goniącego surfera. kredyt: Carlosa Gaony