Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Piłka nożna: Liga Europy – Raków z Polski zmierzy się ze Sportingiem Atalantą w lidze angielskiej

Piłka nożna: Liga Europy – Raków z Polski zmierzy się ze Sportingiem Atalantą w lidze angielskiej

W piątek w Monako odbyło się losowanie mistrzostw Europy w piłce nożnej drugiej ligi – poinformowała państwowa agencja informacyjna PAP zgłoszone.

Mistrzowie Polski zmierzą się w grupie D z portugalskimi zawodnikami wagi ciężkiej Sportingiem, włoską Atalantą i austriackim Sturmem Graz, a mecze odbędą się od 21 września do 14 grudnia, ogłosiła europejska organizacja zarządzająca piłką nożną.

Rakov, który w maju wygrał Jak podała agencja PAP, mistrzowie Polski Premier League po raz pierwszy rozegrają mecze u siebie w południowym Sosnowcu.

Jak podają władze, mistrzowie Polski z 2023 roku po raz pierwszy w historii klubu wystąpią w fazie grupowej europejskich rozgrywek.

Raków wszedł wówczas do Ligi Europy wychodzić W środowy wieczór duński FC Kopenhaga zremisował 1:2 w ostatniej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów.

Władze poinformowały, że trzy najlepsze drużyny z każdej grupy Ligi Europy będą kontynuować swoje europejskie rozgrywki w nowym roku.

Zwycięzcy grup awansują do 1/8 finału Ligi Europy; Zdobywcy drugiego miejsca w grupie zmierzą się z trzecimi w tabeli drużynami Ligi Mistrzów o miejsce w 1/8 finału Ligi Europy; Zespoły, które zajmą trzecie miejsce, spadną do barażowej rundy pucharowej w rozgrywkach trzeciego poziomu, lidze konferencyjnej, podała UEFA.

Finał Ligi Europy 2023/24 zostanie rozegrany 22 maja 2024 r. w Dublinie w Irlandii.

Legia Warszawa zmierzy się z Aston Villą w Lidze Konferencyjnej

Tymczasem, według agencji prasowej PAP, zdobywcy Pucharu Polski 2023, Legia Warszawa, zmierzyli się z angielską Aston Villą, holenderskim Alkmaar i Zrinjski Mostar z Bośni i Hercegowiny w grupie E Ligi Konferencyjnej Europy 2023/2024. zgłoszone.

READ  Wzrasta polskie poparcie dla energetyki jądrowej: Polityka jądrowa

Legia przeszła następnie do fazy grupowej bicie Jak podają agencje informacyjne, duńska drużyna Midtjylland pokonała Danię 6:5 w rzutach karnych w czwartkowy wieczór po remisie 4:4 w dwumeczu pomiędzy obydwoma drużynami.

Od 21 września do 14 grudnia rozegrane zostaną także mecze fazy grupowej Ligi Konferencyjnej sezonu 2023/2024. Zwycięzcy grup awansują do 1/8 finału, natomiast zagrają drużyny z drugich miejsc w grupie Zespoły zajmujące trzecie miejsce w Lidze Europy w 1/8 finału, – stwierdziła UEFA.

Finał Ligi Konferencyjnej 2023/2024 odbędzie się 29 maja 2024 roku w Atenach w Grecji – podała agencja PAP.

(pm/gs)

Źródło: PAP, UEFA