Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Piłka nożna: Pięciu polskich starterów ustanawia historyczny rekord w meczu czołowej piątki ligi europejskiej – dywizja angielska

Piłka nożna: Pięciu polskich starterów ustanawia historyczny rekord w meczu czołowej piątki ligi europejskiej – dywizja angielska

Po raz trzeci w historii, a pierwszy od 2000 roku, pięciu polskich zawodników wystawiono w roli starterów w jednej z pięciu czołowych lig europejskich (angielskiej Premier League, hiszpańskiej La Liga, włoskiej Serie A, ligi francuskiej). 1 i niemiecka 1. Bundesliga).

O historycznym wydarzeniu poinformował w sobotni wieczór użytkownik X-Twittera ukrywający się pod pseudonimem „Absurdby”, czołowy polski ekspert w dziedzinie statystyk i prawdopodobieństw piłkarskich. Polski pomocnik Kakbar Urbański i bramkarz Łukasz Skorupski znaleźli się w wyjściowym składzie Bolonii, a polscy obrońcy Bartos Pereszyski i Sebastian Walukiewicz oraz pomocnik Simone Zurkowski znaleźli się w wyjściowej jedenastce Empoli.

Jak podaje AbsurDB – trzeba cofnąć się do roku 2000, żeby zobaczyć wielu Polaków startujących w swoich drużynach w rozgrywkach pierwszej piątki europejskiej ligi piłkarskiej. Dwa poprzednie takie zdarzenia miały miejsce 23 lata temu w Niemczech 1. Bundesliga. Polscy Hajto i Reiss zmierzyli się z Krygerem, Nowakiem i Juskowiakiem w marcowym meczu MSV Duisburg – VfL Wolfsburg, zaś polscy Kryger, Nowak i Juskowiak zmierzyli się ze swoimi rodakami Hajdochto, Wałochto i Wałowiak w grudniowym meczu VfL Wolfsburg – Schalke 04.

Piątkowy historyczny mecz Polski we włoskiej Serie A zakończył się zwycięstwem Bologna FC 1:0, zepsutym golem w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

(mm)