Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Piosenkarze kiwi szlifują głos Dusty'ego

Bella Kalulu, Tammy Nelson i Anna Coddington wykonają hołd Dusty'emu Springfieldowi.

Wśród muzycznych występów festiwalu Auckland Arts Festival, który rozpoczyna się w przyszłym tygodniu, znajdzie się Dust to Dusky, który… Tammy Nelson, Anny CoddingtonI Bella Kalulu Oddaj hołd zmarłej królowej soulu o niebieskich oczach i fryzurze jak ul, Dusty Springfield. Zapytaliśmy trio o wspólną imprezę bez peruk.

Piosenkarz Dusty Springfield.
Piosenkarz Dusty Springfield.

Jaka jest piosenka Dusty'ego Springfielda, którą chciałbyś napisać?

I: Syn kaznodziei Lub Każdy, kto miał serce.

Bella: Nie musisz mówić, że mnie kochasz. Wzruszająca i pełna emocji. To była włoska piosenka o miłości, którą zobaczyłam na festiwalu w San Remo i od razu się w niej zakochałam. Poruszona występem do łez, zdecydowała się zamieścić angielskie teksty napisane przez dwóch jej przyjaciół, autorów tekstów.

Tammy: Powiedzmy, że byłbym szczęśliwy, gdyby moje nazwisko znalazło się w dowolnej piosence Bacharacha. Ten czysty talent do pisania piosenek jest po prostu nieprzyzwoity. Uwielbiam sposób, w jaki pisze niektóre utwory, które wymagają dużego zasięgu – co jest prawdziwym wyzwaniem dla piosenkarza.

Co jest najtrudniejsze w jej muzyce?

A: Myślę, że fakt, że była tak wyjątkowa, trochę to utrudniał, bo nie ma sensu próbować brzmieć jak ona – nie da się – ale jednocześnie miała magiczną jakość w swoim głosie, która uczyniła jej wersję tych klasycznych piosenki nie do pomylenia. Istnieje więc mały konflikt dotyczący tego, jak bardzo próbujesz to naśladować, a na ile dostosowujesz piosenkę do siebie. Szczerze mówiąc, bardzo fajne wyzwanie, które warto podjąć.

B: Myślę, że chcę po prostu przekazać publiczności jej uczucia i odczucia związane z piosenkami, a jednocześnie zaprezentować je w moim własnym stylu.

T: Jej głos był chrapliwy, seksowny, mocny, a jednocześnie wrażliwy – nikt nie wyglądał tak jak ona, więc musisz po prostu spróbować nadać jej piosenkom własny charakter i mieć nadzieję, że uda Ci się to sprawiedliwie. Nie podniosła progu, ona była progiem.

READ  Widzowie serwisu Netflix byli przerażeni tym przerażającym horrorem przez „tygodnie” po jego obejrzeniu

Jak opisałbyś Dusty'ego 15-latkowi?

A: Sprawię, że go posłuchają Syn kaznodziei.

B: Wejdę na Spotify i posłucham ich

T: Adele to aplikacja. Zakurzony jest Internet.

Jakich niesamowitych rzeczy się o nich dowiedziałeś?

A: Miała skłonności do samookaleczenia, cierpiała na chorobę afektywną dwubiegunową, wyprzedzała swoje czasy, była lesbijką (lub biseksualną) i nie chciała, żeby jej muzyka brzmiała tak, jak chciała. To było wspaniałe. Nie zdawałem sobie też sprawy, że była kimś więcej niż tylko dobrą piosenkarką. Źle to zrozumiałem. Bardzo podobała mi się świadomość, że jest także doskonałą producentką.

B: To, że bardzo skrupulatnie zdobyła swój głos, jest absolutnie pewne! Zrobiła 47 prób piosenki na raz.

T: Zawsze znałam jej muzykę, ale nigdy nie wiedziałam o jej ciemnej stronie – samookaleczaniu, uzależnieniu i skłonności do rozbijania talerzy z jedzeniem o ścianę! Trudno mi było dopasować to do zrównoważonego, pięknego obrazu, który zaprezentowałem publiczności. Ale plusem jest to, że nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo była zaangażowana w produkcję wszystkich swoich albumów w czasach, gdy kobietom nie przypisywano tego uznania. Była perfekcjonistką i naciskała i naciskała, aż uzyskała dokładnie taki efekt, jakiego chciała.

Festiwal Dust to Dusky odbywa się w Spiegeltent na placu Aotea od 2 do 5 marca. być widzianym aucklandfestival.co.nz Dla szczegółów.