Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pisarz Lonely Simpsons, John Schwartzwelder, udzielił rzadkiego wywiadu

Homer i Bart mogą być jednymi z najbardziej kultowych postaci z The Simpsons, ale jest jeden szczególnie pisarz, który jest ukryty w tle i poza centrum uwagi.

John Schwartzwelder, słynny samotny pisarz, który pracował nad Fox w latach 1989-2003, otworzył w rzadkim wywiadzie z Nowojorczyk. Swartzwelder omawiał napisanie 59 odcinków w tym czasie – więcej niż jakikolwiek inny scenarzysta w historii serialu – w tym słynnych, takich jak „Homer at the Bat” i „Itchy & Scratchy & Marge”.

Dzięki swojej pracy nad małą komedią zatytułowaną Army Man pod koniec lat 80-tych Swartzwelder dostał rozmowę kwalifikacyjną z Simpsonowie Twórca Matt Groening, producent i scenarzysta Sam Simon. Ale Swartzwelder został zatrudniony do obsady dopiero po napisaniu trzech odcinków, po prostu dlatego, że serial nie miał wystarczająco dużo pieniędzy, aby opłacić książkę w pełnym wymiarze godzin. teraz, Simpsonowie Jest nowy z odcinka 700, z budżetem na długowieczność i wpływem – patrz: Nadchodzące show Gwiezdne Wojny Przejście.

Ale Swartzwelder pamięta prostsze czasy przed kulturą „anulowania”, kiedy panowała twórcza wolność, a pisarze mieli całkowitą wolność od głów sieci.

„Dyrektorzy nie otrzymali wcześniej przesłanych kopii transkrypcji i nie mogli uczestniczyć w sesjach czytania, pomimo ich silnego pragnienia. Wszystko, co musieliśmy zrobić, to zadowolić samych siebie”.

Co więcej, autorzy spektaklu nie stworzyli materiału dla dzieci i dorosłych, ale dla siebie.

„Komiks. To była publiczność.” Na szczęście wielu ludziom, młodym i starszym, podobały się te same żarty, które kochaliśmy. „

I to daje powód do istnienia Pokaż swędzenie i drapanieGwałtowny wyświetlacz kotów i myszy w pomieszczeniach SimpsonowieDostał przepustkę z powodu luki.

„Możemy pokazywać dzieciom w domu okropne rzeczy, o ile najpierw sfilmujemy, jak przedstawiają dzieciom Simpsonów” – powiedział. „W jakiś sposób ten dodatkowy krok zaskoczył naszych krytyków i sfrustrował tłum pochodniami. Zgodziliśmy się z nimi, że pokazanie go dzieciom było błędem. 'Czy nie pokazaliśmy, że to błąd? I spójrz, tu jest coś więcej! „

READ  Ujawniono kolejny rozdział historycznego kina Lorne’a

Związane z: Producent Simpsons opowiada się za zmianą harmonogramu pokazów

Jeśli chodzi o proces pisania, Schwartzwelder powiedział, że pisarze czasami wpadają na własne pomysły – po nich następują dwa dni w księgarni, a następnie wiele przepisywania. Przez większość czasu pozostawało około 25 procent materiałów – z wyjątkiem materiałów Schwartzweldera, który zauważył, że ich wskaźnik włączenia był znacznie wyższy po brutalnych korektach.

„Jeśli żart to wszystko przetrwa, to prawdopodobnie jest bardzo dobry” – powiedział, dodając, że słynął z dziwnego śmiechu z starych amerykańskich osobowości, takich jak dawne gwiazdy zachodniej telewizji uzależnione od alkoholu, po prostu dlatego, że jestem stary. ”.

Obejmuje to również ukuwanie i uogólnianie terminów – Swartzwelder przypisuje sobie zasługę dla słowa „meh”. Ujawnił również, dlaczego Homer Simpson pozostaje ikoną postaci komiksowych: w poprzednim wywiadzie z modelem Mike’em Reesem pojawiły się wiadomości, że Schwartzwelder napisał postać Homera jako dużego psa.

Powiedział: „Przez chwilę jest najsmutniejszym człowiekiem na świecie, ponieważ właśnie stracił pracę, zostawił kanapkę lub przypadkowo zabił swoją rodzinę”. „W następnej chwili jest najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, ponieważ znalazł grosza – może pod zmarłą ukochaną osobą. Oczywiście, nie jest właściwie psem – jest mądrzejszy – ale jeśli napiszesz to jak pies nigdy nie zrozumiesz tego źle ”.

Ten artykuł ukazał się pierwotnie na New York Post Przedruk za zgodą