Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pixel Fold: wielka plotka, którą słyszeliśmy o składanym telefonie Google

Nadchodzący telefon Google Pixel może być pierwszym tego rodzaju ze składanym wyświetlaczem, rywalizującym z tym, co Samsung już robi ze swoim telefonem. Galaxy Fold seria. Od jakiegoś czasu krążą plotki, że telefon Pixel bendy może ujrzeć światło dzienne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że firma w ostatnich latach skupiała się na sprzęcie.

Zgodnie z doniesieniami z marca, podobno Google Pixel Fold ma trafić do sprzedaży w czerwcu 9to5Google I WinFuture. Firma prawdopodobnie zaprezentuje Pixel Fold podczas corocznej imprezy Google I/O, zaplanowanej na 10 maja tego roku.

Do tej pory firma milczała na temat możliwości składania telefonu. Ale to nie powstrzymało fanów Pixela przed nadzieją. CNBC twierdzi, że widział wewnętrzny dokument Google zawierający obrazy, specyfikacje i kluczowe funkcje Folda, który wewnętrznie nosi nazwę kodową Felix. Pamiętaj, Google potwierdziło, że tak Prototypy technologii składania W 2019 roku. A wcześniej tak było Złożył wniosek patentowy na składane urządzenie.

Google nie jest jedyną firmą, o której mówi się, że dołącza do modowego składanego telefonu. Wydaje się być tajemnicą poliszynela, że ​​Apple przygotowuje się do zrobienia tego samego, choć może to nastąpić dopiero w 2025 r. (Przeczytaj relację CNET na temat możliwości Odwróć iPhone’a.) Jednocześnie wydaje się, że Samsung idzie pełną parą ze swoimi składanymi telefonami. Południowokoreańska firma wprowadziła na rynek czwartą generację składanych telefonów Galaxy Z Fold 4 I Galaxy Z Flip 4Następnie Rozpakowane wydarzenie w sierpniu. Chińscy producenci telefonów, tacy jak Huawei i Oppo, również nadal wypuszczają własne składane urządzenia w formacie Mate X3 i Uważaj na N2 Flip.

Nawet podczas rozkładania telefonu trudno znaleźć zagięcie na Oppo Find N.

Eli Blumenthal/CNET

Pixel Fold Design: więcej Oppo Find N niż Galaxy Z Fold 4

Animacje są obecne w Androidzie 12L, czyli oprogramowaniu Google’a zaprojektowanym specjalnie dla urządzeń z dużymi ekranami jak np Tabletki I Składane telefony, dał wskazówki dotyczące możliwego wyglądu Pixel Fold. W związku z tym składany telefon Google będzie miał formę składanej książki z dwoma ekranami.

Początkowo podobno składane urządzenie Google miało przypominać wyższą, smuklejszą konstrukcję Samsunga Galaxy Z Fold 3który ma przybliżone proporcje 22,5:18. Ale wg 9to5Google i innych portów multimedialnych, otwarty Pixel Fold prawdopodobnie będzie przypominał kwadratowy kształt składanego telefonu Oppo, Find N. Uważa się, że po zamknięciu proporcje są bliższe 18: 9. Jeśli to prawda, oznacza to, że podobnie jak Znajdź N, może Po zamknięciu Pixel Fold wydaje się bardziej naturalny w użyciu jak zwykły telefon. Według grudniowego raportu HowISolve, ekran okładki będzie miał przekątną 5,79 cala, a wewnętrzny ekran 7,69 cala. Raport CNBC opublikowany w kwietniu potwierdził te pomiary, dodając, że urządzenia będą kieszonkowe i wodoodporne.

Google Pixel Fold wyświetla różne kąty składania

Techniczna strona główna

Konstrukcja Pixel Fold: tylko dwa kolory

Renderowane na podstawie obrazów Google Pixel Fold Opublikowane online w listopadzie przez Front Page Tech. Telefon pokazuje dwa kolory, jeden w obsydianie (czarny) i jeden w kredzie (biały). Jednak nowsze doniesienia wskazują na opcje kolorystyczne „węgla”, prawdopodobnie odcienia szarości lub czerni oraz „porcelany”.

Pixel Fold Camera: moduł aparatu może być niższy od Pixela 6

Nie było wielu plotek na temat aparatu Pixel Fold, ale jest miejsce na spekulacje, dzięki uprzejmości 9to5Google. Witryna podaje, że Pixel Fold będzie miał dwa przednie obiektywy 8 MP, jeden na okładce i jeden w środku, a także tylny aparat 12 MP. Oczekuje się, że główny czujnik będzie krokiem w dół w stosunku do serii Pixel 6, ponieważ podobno jest oparty na czujniku Sony IMX363, używanym w Pixelu 3 w 2018 roku, w przeciwieństwie do lepszego czujnika GN1 Samsunga z serii Pixel 6 'Główny aparat 50 MP.

Gdybym miał zgadywać, spodziewałbym się, że logika tej potencjalnej decyzji będzie zależała od rozmiaru czujnika GN1, który jest jednym z największych czujników aparatu na rynku. Oznacza to, że składany telefon byłby trudny do noszenia bez zwiększania ogólnej wagi już nieporęcznego składanego urządzenia. ostatni Wspólny Oznacza to, że Pixel Fold ma główny aparat 50 MP wraz z dwoma aparatami 12 MP i aparatem 8 MP.

Czytaj więcej: Google Pixel 6A: najlepszy telefon z Androidem poniżej 500 USD

Google umieścił stosunkowo duży czujnik obrazu w głównym aparacie zarówno Pixela 6, jak i Pixela 6 Pro za 899 USD.

Google; Zrzut ekranu autorstwa Stephena Shanklanda/CNET

Cena Pixel Fold: od 1400 do 1800 USD

Nie wiadomo na pewno, ile telefon będzie kosztował do dnia premiery — jeśli w ogóle tak się stanie. Ale według raportu 9to5Google powołującego się na nienazwane źródło, cena Pixel Fold będzie niższa niż 1800 USD (1320 GBP lub 2500 USD). Kolejny raport, który zauważyłem BGR W marcu wydawało się, że poparł ten pomysł, obniżając cenę do 1399 USD, czyli o 1800 USD mniej niż Samsung Galaxy Z Fold 4. Ta plotka wydaje się mieć sens, ponieważ wydaje się zgodna ze strategią Google polegającą na podcinaniu konkurentów w warunki cenowe.

Czytaj więcej: Porównanie Google Pixel 7 vs Apple iPhone 14 vs Samsung Galaxy S22: różnica 200 USD

Procesor Pixel Fold: Tensor

Biorąc pod uwagę, że Google przeszedł przez złożony i kosztowny problem opracowania własnej technologii system-on-a-chip, Pixel Fold z pewnością zadziała. napięty chipset, który zadebiutował w serii Pixel 6.

wideo: Recenzja Google Pixel 6A: najlepszy budżetowy telefon Google

READ  Carta nabiera tempa, Samsung przedstawia zaktualizowaną wersję Ballie, a Volkswagen wprowadza ChatGPT do samochodów